Sukces animacji z MDK

anim.

anim. - anim.

W grudniu 2017 uczniowie pracowni animacji prowadzonej przez Mariusza Edwarda Owczarka przygotowali pierwszy film animowany i wysłali go na konkurs filmów krótkometrażowych pt. „Jak można spędzić Święta Bożego Narodzenia” w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.

Pierwsza produkcja pracowni animacji Młodzieżowego Domu Kultury i już ogromny sukces. Drugie miejsce podczas wyżej wymienionego konkursu to fantastyczna wiadomość.W ramach XXIV edycji Festiwalu zorganizowany został konkurs na film krótkometrażowy zatytułowany „Jak można spędzić święta Bożego Narodzenia”.

Zamieszczamy poniżej protokół:
 
Protokół:
Konkurs na film krótkometrażowy pt. „Jak można spędzić Święta Bożego Narodzenia” w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika
 
Jury w składzie:
Dariusz Wiktorowicz – aktor i reżyser;
Adam Sygacz – operator filmowy;
Jarosław Ciszek – dziennikarz, rzecznik prasowy MFKiP.
 
 
Po obejrzeniu 9 nadesłanych filmów jury, działając w oparciu o regulamin i doceniając ogromny trud włożony w przygotowanie nadesłanych materiałów, jak i kreatywność twórców, postanawia przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce: film „Z SERCA OCHOTNEGO” przygotowany przez Zespół artystyczny „Koniczynki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Konrada Mańki w Lublińcu pod kierownictwem: ks. Grzegorz Sokalski, Ewa Fokczyńska-Nowak, Krystyna Nawrocka, Katarzyna Kościelna. Nagrodą jest 500 zł ufundowane przez organizatorów Festiwalu.

II miejsce (ex aequo): Mateusz Choruży z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu oraz Kacper Szmitka.

III miejsce: grupa fotograficzo-muzyczna MOPT Dąbrowa Górnicza pod kierownictwem: Dariusz Kostecki. Scenariusz i reżyseria:Wiktoria Romanek
 
Wyróżnienie: Zespół Regionalny „Mystkowianie” z Domu Ludowego w Mystkowie.