Szalone i Szalone Małolaty wróciły do domu

w podróży

w podróży - w podróży

Fantastyczny wyjazd do Nowego Jorku mają za sobą przedstawiciele Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu. Zespoły Szalone i Szalone Małolaty wystąpiły na Koncercie Bożonarodzeniowym w Nowym Jorku.

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych, na zaproszenie Polonii Amerykańskiej był ogromnym wydarzeniem dla wychowanków MDK. Najpierw pokazali się oni od bardzo dobrej, artystycznej strony dając koncert w kościele w Nowym Jorku - był to specjalny Bożonarodzeniowy Koncert połączony z Jasełkami.

Pobyt w Nowym Jorku to także poznawanie amerykańskiej kultury, zwyczajów, a wszystko to w przededniu Świąt Bożego Narodzenia, do których przygotowuje się Nowy Jork.

Szalone i Szalone Małolaty świetnie radziły sobie z językiem angielskim - co jest szczególnie ważne podczas korzystania z metra w Nowym Jorku :) często przyłączały się do wspólnego śpiewania z amerykańskimi ulicznymi artystami podczas zwiedzania miasta.

Było co zwiedzać. Artyści z MDK zobaczyli Memorial WTC, Wall Street, Pomnik Byka, Brooklyn Bridge. Odbyły rejs statkiem widok na Manhattan, zatokę i Statuę Wolności, Central park, 5th Avenue, Wieża Trampa, Rockefeller Center,Time Sq, a także nasz zespół obejrzał musical Christmas Spectacular Radio City Music Hall na Broadway.

Na koniec wszyscy cało i zdrowo wylądowali w Warszawie skąd zabrał ich autokar (gorące podziękowania dla Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego za ufundowanie przejazdu z lotniska do domu) do Elbląga.

Wyjazd do Nowego Jorku na długo pozostanie w pamięci młodych elblążan - tak samo jak gościnność Polaków mieszkających w NY. Za to wszystko chcielibyśmy bardzo podziękować!