„Wśród nocnej ciszy” Bożonarodzeniowy koncert Polpharmy w Pelplinie

„Wśród nocnej ciszy”  Bożonarodzeniowy koncert Polpharmy w Pelplinie

„Wśród nocnej ciszy” Bożonarodzeniowy koncert Polpharmy w Pelplinie - „Wśród nocnej ciszy” Bożonarodzeniowy koncert Polpharmy w Pelplinie

15 grudnia br. wnętrza kilkusetletniej  Bazyliki Katedralnej w Pelplinie już po raz siedemnasty wypełnią dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd. Koncert Bożonarodzeniowy, organizowany przez Polpharmę dla pracowników i mieszkańców Kociewia to piękna tradycja, która dla wielu oznacza uroczysty początek świąt.

Atmosferę Świąt Bożego Narodzenia przywoływać będą najbardziej lubiane kolędy i pastorałki, wykonywane przez artystów polskiej sceny muzycznej. W tym roku kolędy w nowych aranżacjach zaśpiewają: światowej sławy sopranistka Aleksandra Kurzak, Natalia Szroeder, tegoroczna reprezentantka Polski na Eurowizji Katarzyna Moś, Maciej Miecznikowski oraz zespół Pectus.

Artystom towarzyszyć będzie Elbląska Orkiestra Kameralna oraz Poznański Chór Chłopięcy. Za oprawę artystyczną koncertu już po raz 11. odpowiada Janusz Stokłosa.

Od 17 lat koncerty w katedrze w Pelplinie stanowią swoisty prezent świąteczny od Polpharmy dla pracowników, partnerów oraz mieszkańców regionu. Biorą w nich udział najwybitniejsi polscy artyści. Występowali tu m.in: Ewa Farna, Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem, Anna Maria Jopek, Kayah, Stanisław Soyka, Kasia Kowalska, Grzegorz Markowski, Zbigniew Wodecki i Aga Zaryan.

Całość poprowadzi Monika Zamachowska. Udział w koncercie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych.

Dzięki współpracy z Telewizją Polską, koncert będzie można obejrzeć na antenie TVP2 w dwóch częściach:
cz. 1 – 24 grudnia, g.15.15
cz. 2 – 26 grudnia, g.15.35.

Więcej informacji:
Anna Gucwa
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel.: 507 027 035