Wizyta gości z Ukrainy

wizyta

wizyta - wizyta

22 listopada do Młodzieżowego Domu Kultury na Wyspie Spichrzów w Elblągu zawitała delegacja gości z Ukrainy, wśród których byli nauczyciele, dyrektorzy szkół, kierownicy wydziałów oświaty oraz ośrodków metodycznych z obwodu iwano-frankiwskiego.

Fotorelacja - zobacz tutaj - http://www.mdk.elblag.pl/news/s/870/wizyta-gosci-z-ukrainy

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: doradca programu U-LEAD with Europe (GIZ) GmbH Anatolij Bezpaliuk, kierownik oddziału oświaty Wierchniańskiej Rady Wsi Switłana Hołowan, dyrektor prybilewskiego kompleksu oświatowo-wychowawczego Wołodymir Kohutiak, dyrektor matejiwskiego kompleksu oświatowo-wychowawczego Marija Korbutiak, dyrektor szkoły ogólnokształcącej w Bołszowcach Natalija Samoczko, rektor Iwano-frankiwskiego Obwodowego Instytutu Podyplomowej Oświaty Pedagogicznej Roman Zubiak...
 
Towarzyszyli im przedstawiciel Fundacji Solidarności Międzynarodowej Artur Grossman, opiekun grupy Olga Kuprianowicz oraz tłumacz.
 
Uczestnicy biorą udział w wizycie studyjnej "Zarządzanie edukacja na poziomie lokalnym", która rozpoczęła się 18. i potrwa do 25 listopada.

Gości oprowadzała dyrektor MKD w Elblągu Edyta Lichacz.
 
Opowiadamy o naszych metodach pracy, pokazujemy pracownie, którymi dysponujemy, ukazujemy możliwości naszych grup, stąd występy dzieci prezentujących tańce narodowe.- poinformowała nas Agata Ciesielska, wicedyrektor MDK w Elblągu.
 
Przed delegacją z Ukrainy zaprezentowały się dzieci z sekcji taneczno-wokalnej tańców ludowych, które zaprezentowały bogaty repertuar. Instruktorką sekcji jest Małgorzata Wiczenbach, która w MDK zajmuje się tańcem i rytmiką. Ponadto wystąpił utytułowany zespół Szalone Małolaty.
 
Zaproszeni goście spędzili dużo czasu na wymianie doświadczeń, jak również złożyli wizytę w studiu nagraniowym oraz w pracowni malarskiej i rzeźbiarskiej.