Połam język na języku!

twarze

twarze - twarze

Czasami chrzęści, bywa, że szeleści, ale melodia i piękno języka polskiego to coś wyjątkowego. Dlatego warto zachęcać dzieci do tego, by już od najmłodszych lat ćwiczyły poprawność wymowy, a przy tym twórczo się rozwijały i przednio bawiły przy najlepszych, najbardziej zabawnych rymowankach, stworzonych przez znawców języka polskiego. Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w Konkursie Międzyszkolnym "Chrząszcz brzmi w trzcinie, czyli wierszyki łamiące język".

Celem konkursu jest popularyzowanie poprawności językowej, wyraźnej i czystej mowy wśród dzieci, kształtowanie umiejętności z zakresu kultury żywego słowa, zachęcanie do sprawności językowej i artykulacyjnej, wzbudzanie aktywności twórczej. Mogą w nim wziąć udział uczniowie klas IV - VI, ze szkół podstawowych. Uczestnicy prezentują jeden z podanych przez organizatora wierszy.
Recytacje będą odbywały się w dwóch kategoriach: recytacja indywidualna (jeden uczestnik recytuje jeden wiersz) oraz recytacja w duecie (dwoje uczestników recytuje jeden wiersz z podziałem na role). Warunkiem wzięcia udziału jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia (można ją pobrać na stronie MDK) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 12 maja.

Konkurs odbędzie się 19 maja o godz. 10 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury.

Regulamin konkursu oraz więcej szczegółów można znaleźć pod tym odnośnikiem
http://www.mdk.elblag.pl/news/s/775/konkurs-miedzyszkolny-chrzaszcz-brzmi-w-trzcinie-czyli-wierszyki-lamiace-jezyk-