Walentynki z ATOMową energią

baner

baner - baner

Już teraz zapraszamy na koncert Walentynkowy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.  Jego wyróżnikiem są znakomici artyści i nietuzinkowe wykorzystanie instrumentów smyczkowych w jazzowym repertuarze.

Na scenie zagoszczą artyści - Krzysztof Herdzin, spełniający się z powodzeniem jako pianista, dyrygent, kompozytor, producent oraz jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych, grających jazz - Atom String Quartet.

Krzysztof Herdzin - pianista jazzowy, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent, wykładowca akademicki. Jest przykładem wszechstronnego artysty, spełniającego się równolegle w wielu dziedzinach, z tym samym, bardzo dobrym skutkiem. Współpracował ściśle z czołówką polskiego jazzu i wieloma wirtuozami ze świata klasyki (Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Vadim Brodski, Mariusz Patyra, Jadwiga Kotnowska). Na swym koncie ma udział w ponad 200 albumach, jest posiadaczem 17 Złotych i 3 Platynowych Płyt dla aranżera. Zorkiestrował nagrodzoną Oscarem 2005 muzykę Jana A.P. Kaczmarka do filmu "Finding Neverland". Jako pierwszy polski kompozytor nagrał dla londyńskiej wytwórni DECCA monograficzną płytę z jedną z najsłynniejszych orkiestr świata - Academy of St Martin in the Fields."

Atom String Quartet jest marką samą w sobie. Muzycy są laureatami licznych nagród, występowali na największych imprezach jazzowych w kraju i za granicą, współpracując z wieloma cenionymi na światowej estradzie muzykami. Co więcej, mają na swoim koncie już cztery płyty – w tym dwie uhonorowane nagrodą Fryderyk. Takie osiągnięcia zobowiązują. Zespół nie ma z kim rywalizować o tytuł wiodącego w kraju jazzowego kwartetu smyczkowego. Atom String Quartet ujmuje niewyczerpaną energią i radością gry. Zresztą nie bez powodu Jan „Ptaszyn” Wróblewski określił ich jako „czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu”.

Koncert z dedykacją
Z racji, iż koncert odbywać się będzie w najromantyczniejszym dniu w roku, przygotowano specjalną niespodziankę. Osoby, które wypełnią kupon, dodawany do każdego biletu, wezmą udział w konkursie. Przed koncertem 14 lutego br. przeprowadzone zostanie losowanie, podczas którego zostanie wybrana para lub osoba, której artyści zadedykują koncert.

A przed Walentynkami…
Wstępem do Koncertu Walentynkowego, będzie wydarzenie łączące muzykę i film. 26 stycznia EOK zaprasza na projekcję filmu „Mania” z muzyką na żywo, którą będą wykonywać kameraliści pod batutą – Jerzego Maksymiuka.


***
Atom String Quartet, w składzie:
Dawid Lubowicz - skrzypce
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Michał Zaborski - altówka
Krzysztof Lenczowski - wiolonczela
Krzysztof Herdzin -  fortepian/dyrygent
Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie między innymi:
kompozycje Atom String Quartet: Manhattan Island, Iława, Too Late
Henryk Mikołaj Górecki Trzy tańce (cz. III)
Krzysztof Herdzin Suita na tematy polskie

14.02.2017 r., Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, godz. 19:00
Bilety: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy)


Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Meble Wójcik, Toyota Knedler