Sposób na... karnawał z Elbląską Orkiestrą Kameralną

karnawał

Rozpoczęliśmy właśnie karnawał, warto więc wybrać ciekawą propozycję na wieczór. Wielbiciele dobrej muzyki mogą skorzystać z zaproszenia Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, w której ofercie karnawałowej znalazły się trzy interesujące koncerty.

W nowym roku, 26 stycznia 2017 r., elbląscy kameraliści będą mieli przyjemność współpracy z Maestro Jerzym Maksymiukiem. Dla publiczności to niepowtarzalna okazja zobaczenia legendy polskiej dyrygentury na scenie. Koncert ten będzie gratką dla miłośników muzyki oraz kina. To  jedyny w swoim rodzaju projekt pn. „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów”. Elbląska Orkiestra Kameralna zagra muzykę „na żywo” do odnalezionego po latach filmu niemego, z Polą Negri w roli głównej, do którego nową partyturę napisał właśnie Jerzy Maksymiuk. Znakomita muzyka będzie towarzyszyć opowieści o nieszczęśliwej miłości biednej pracownicy fabryki do utalentowanego kompozytora.

Elbląska Orkiestra Kameralna przygotowała także propozycję na Walentynki. Dzień zakochanych umili nam koncert Atom String Quartet wraz z Krzysztofem Herdzinem. Krzysztof Herdzin - pianista jazzowy, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent, wykładowca akademicki. Jest przykładem wszechstronnego artysty, spełniającego się równolegle w wielu dziedzinach, z tym samym, bardzo dobrym skutkiem. Atom String Quartet to jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych a zarazem wiodący polski zespół jazzowy. Jak określił członków Atom String Quartet Jan „Ptaszyn” Wróblewski to  „czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu”.  

W towarzystwie Orkiestry warto spędzić także „ostatki”. Karnawał zakończymy muzycznie 26 lutego 2017 r. koncertem, w którego repertuarze znajdą się między innymi najpiękniejsze i najbardziej znane melodie XIX i XX wieku, polki, walce i marsze w wykonaniu EOK i skrzypka Tomasza Tomaszewskiego, pierwszego  koncertmistrza Deutsche Oper Berlin.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.eok.elblag.eu
Rezerwacja telefoniczna: 55/ 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Meble Wójcik, Toyota Knedler

 

karnawał

karnawał - karnawał