To będzie wyjątkowy, styczniowy wieczór!

plakat

plakat - plakat

Zdobywają najwyższe laury na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, a ich występy na długo zapadają w pamięci. Tym razem Szalone i Szalone Małolaty, zespoły wokalne z Młodzieżowego Domu Kultury, a także wokaliści głogowskiego Studia Talentów Miejskiego Ośrodka Kultury zabiorą publikę w magiczny świat piosenek świątecznych. Nie będzie to jednak typowy koncert, a znacznie więcej!

Tak wielkie przedsięwzięcie było możliwe do zorganizowania dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Rozgrzewające serca piosenki w klimacie świątecznym, wspaniałe stroje, urzekające aranżacje, doborowe grono muzyków i poruszający głos młodych solistów – na deskach Teatru Dramatycznego im. A. Sewruka będzie się działo! Już 10 stycznia o godz.18 pojawią się na nich młodzi wokaliści, od szóstego do 17 roku życia, a także kilkunastu muzyków, m.in. z Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Nie zabraknie również młodzieży z Mini Studia Gier Dramatycznych naszego MDK-u.

- W ubiegłym roku zabraliśmy słuchaczy w magiczny świat kolęd, w tym roku będą to zupełnie nowe utwory, związane z klimatem świąt. W przygotowanie tego wydarzenia włożyliśmy dużo serca i maksimum pracy, zaangażowało się w nie około sto osób – opowiada Katarzyna Panicz, kierownik artystyczny tego wydarzenia, a także prowadząca zespoły wokalne w Młodzieżowym Domu Kultury. - Mało tego! Będziemy u siebie również gościć dziewięciu młodych artystów z Głogowa, ze Studia Talentów Miejskiego Ośrodka Kultury, a także ich instruktorkę, Dorotę Drozd. "W pewien styczniowy wieczór" to prawdziwe widowisko muzyczne połączone z elementami teatru ruchu. Będzie radośnie i wzruszająco, nie zabraknie odpowiedniej oprawy artystycznej na wysokim poziomie.

Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży Szalone Małolaty oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu, przy wsparciu władz Miasta Elbląga.

Bilety w cenie 25 zł (miejsca położone nieco dalej od sceny) oraz 35 zł są sprzedawane przez Stowarzyszenie. Będzie je można nabyć w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Bema 37 oraz przy ul. Warszawskiej 51, a także w sobotę, 17 grudnia, podczas Świątecznych Spotkań Elblążan. Również i tam można będzie znaleźć oraz zakupić płyty z kolędami.

Obsada: zespół Szalone i Szalone Małolaty, młodzież z pracowni Mini
Studio Gier Dramatycznych
Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu
Zespół muzyczny w składzie:
instrumenty klawiszowe – Bartek Krzywda
trąbka – Marcin Gawdzis
saksofon – Szymon Zuehlke
gitara basowa - Piotr Mazurowski
perkusja -  Paweł Batycki
flet poprzeczny – Joanna Dreger
klarnet: Wojciech Haza
skrzypce 1 - Beata Wojtowicz – Rodak
skrzypce 2 - Dorota Sulich – Czarnocka
altówka - Michał Piwowarczyk
wiolonczela - Mariusz Mruczek
gościnnie wystąpią: grupa wokalna ze Studia Talentów Miejskiego Ośrodka
Kultury w Głogowie pod kierownictwem Doroty Drozd oraz Tomasz Steńczyk

scenariusz: Nina Dziwniel – Stępka
reżyseria: Nina Dziwniel – Stępka, Katarzyna Panicz
przygotowanie wokalne: Katarzyna Panicz
aranżacje muzyczne: Bartosz Krzywda
choreografia: Marta Brozdowska
kostiumy: Agnieszka Kwiecień
scenografia: Katarzyna Smeja – Skulimowska
reżyseria światła: Kazimierz Kowalski
realizator dźwięku: Jerzy Cwil, Jakub Kasin

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski
Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie i zapraszamy 10 stycznia do teatru.

Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury
Edyta Lichacz"

Miłego dnia!
Młodzieżowy Dom Kultury