Marszobieg moli książkowych

plakat

plakat - plakat

9 grudnia br. o godz.11 na Starym Mieście odbędzie się „Marszobieg moli książkowych” w ramach miejskiego programu „Czytanie. Reaktywacja?”, który został objęty honorowym patronem Prezydenta Miasta Elbląg, Witolda Wróblewskiego.

Organizatorem marszobiegu jest Zespół Szkół Zawodowych nr1 w Elblągu przy współpracy z  Zespołem Szkół Technicznych, Zespołem Szkół Środowiska i Usług. Wsparcie organizatorzy uzyskali również od Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Elblągu oraz EKO Gryf.

Marszobieg jest skierowany do dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Elbląga. W marszobiegu biorą udział drużyny 2-osobowe. Zgłosiło się 34 drużyny, które będą rywalizować w kategoriach wiekowych.

Marszobieg odbędzie się 9 grudnia 2016 roku na Starym Mieście w Elblągu. Start zawodników o godzinie 11.00 spod Bramy Targowej. Trasa marszobiegu wynosi 1857 metrów (rok urodzenia Josepha Conrada – patrona roku 2017).

Celem drużyn będzie w jak najkrótszym czasie pokonać trasę, na której będą znajdowały się zadania z wiedzy o literaturze i języku polskim oraz opierające się m.in. na metodzie LIFE KINETIK (połączenie zadania ruchowego z zadaniem umysłowym).

Zapraszamy do kibicowania