ZSIŚIU Biega

ZSIŚIU Biega

ZSIŚIU Biega - ZSIŚIU Biega

Z początkiem roku szkolnego w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu zainaugurowano innowacyjny projekt "ZSIŚIU BIEGA". Jego celem jest zaspokojenie potrzeb pozalekcyjnej aktywności fizycznej uczniów i nauczycieli szkoły. Chociaż projekt wdrożono niedawno, to jego efekty można było zobaczyć już podczas elbląskiego Biegu Niepodległości, w którym uczniowie ZSIŚIU zdobyli miejsce na podium.

"ZSIŚIU BIEGA", to wewnątrzszkolna rywalizacja w bezpłatnej aplikacji Endomondo. Za jej pośrednictwem uczniowie i nauczyciele rywalizują ze sobą w liczbie przebytych kilometrów. Wyniki są dostępne publicznie na szkolnej tablicy projektu, co jeszcze bardziej rozbudza ducha rywalizacji. Dotychczas uczestnicy programu - zarówno uczniowie, jak i nauczyciele - od 1 października przebiegli łącznie blisko siedemset kilometrów. Rywalizacja zakończy się 31 maja 2017 roku.

Wewnątrzszkolna rywalizacja biegowa przełożyła się na sukcesy poza szkołą. W konkurencji trzyosobowych sztafet, podczas tegorocznego miejskiego Biegu Niepodległości, na dystansie 3 x 3333 m drużyna Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu stanęła na podium z trzecią lokatą.

W składzie sztafety znaleźli się:
●    Karol Barański (klasa druga - technik urządzeń i systemów energetyki
odnawialnej),
●    Piotr Kazimierczak (klasa pierwsza - technik energetyk),
●    Kacper Licznerski (klasa druga - technik urządzeń i systemów
energetyki odnawialnej).

Projekt "ZSIŚIU BIEGA" nie jest pierwszym programem propagującym zdrowy i aktywny styl życia prowadzony w szkole. W ubiegłym roku szkolnym w ZSIŚIU realizowany był ogólnopolski projekt "WF z klasą" Centrum Edukacji Obywatelskiej. W ramach programu przedstawiciele szkoły uczestniczyli w XV Grand Prix Elbląga w biegach przełajowych podczas, których na podium stanęli uczeń ZSIŚIU Karol Barański (2. miejsce w kategorii M3) i nauczyciel Mirosław Pawlukowicz (1 miejsce w kategorii M6).

ZSIŚIU Biega

ZSIŚIU Biega - ZSIŚIU Biega

ZSIŚIU Biega

ZSIŚIU Biega - ZSIŚIU Biega

ZSIŚIU Biega

ZSIŚIU Biega - ZSIŚIU Biega

Magdalena Janiak, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług