Warto być przedsiębiorczym

konferencja
Młodzieżowa Rada Miasta w Elblągu we współpracy z Stowarzyszeniem Elbląg Europa podejmuje ciekawe dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych tematy. Z ich inicjatywy  12 maja 2015r.  w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu odbyła się konferencja „Biznes, po prostu".

Uczniowie II LO są członkami Młodzieżowej Rady Miasta. Dzięki ich inicjatywie koledzy i rówieśnicy z elbląskich szkół poznają problemy i oferty rynku. Tym razem dowiedzieli się czy warto być przedsiębiorczym, dlaczego warto być aktywnym oraz jak dobrze zacząć swoją karierę w biznesie.

W pięciu  prelekcjach biznesowej konferencji, które dotyczyły tego, jak młodzież może realizować się zarówno w przedsiębiorczości jak i społecznie, uczniowie otrzymali wiele inspirujących wskazówek pomocnych podczas stawiania pierwszych kroków w biznesie. A były nimi m.in.: rozważania o tym, czy satysfakcja to podstawa, co poprowadził Łukasz Sienkiewicz. Oliwier Taraszkiewicz przekonywał, że skoro jest Networking, to nie żyjemy w próżni. Adrian Żurawski szukał odpowiedzi na pytanie dlaczego trójkowi piątkowi uczniowie pracują dla trójkowych.

Do tego, by nadszedł czas na pierwszy krok namawiał Michał Pawłowski, a Paweł Kulasiewicz postulował, by koledzy szukali  nowych możliwości w Unii Europejskiej.  
Na koniec odbyła się debata między publicznością a prelegentami, którzy mogli się podzielić swoimi spostrzeżeniami na zadane pytania.

I czy warto być przedsiębiorczym? To pytanie będzie przedmiotem wielu dyskusji poza konferencją. Dobrze, że młodzież analizuje sytuację geopolityczną i gospodarczą naszego kraju w kontekście swoich przyszłych wyborów. Takie konferencje i dyskusje pozwalają na porównanie zdań i wymianę poglądów potrzebnych do kształtowania postaw młodych specjalistów- a po obecnej debacie – może przyszłych biznesmenów…

konferencja
konferencja


Dorota Radomska
Rzecznik prasowy II LO