Szkolny ogród dla Niepodległej

sadzą

sadzą - sadzą

„Szkolny ogród dla Niepodległej” to projekt Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu, który uzyskał poparcie komisji konkursowej, a tym samym środki na realizację założonych w nim zadań.

Projekt został laureatem konkursu „Ekologiczne inspiracje upamiętniające stulecie odzyskania niepodległości” organizowanego przez Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej WMODN w Elblągu a sfinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Głównym celem projektu było kształtowanie patriotycznych i ekologicznych postaw wśród dzieci i uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Elblągu. Konkurs dotyczył zagospodarowania miejsca upamiętniającego stulecie niepodległości Polski, a miejscem idealnym w SOSW nr 2 okazał się szkolny ogród, który od kilku lat jest wyposażany i wzbogacany o nowe nasadzenia i pomoce służące uczniom oraz bytującym tam zwierzętom.

Do najważniejszych zadań zaplanowanych w projekcie należało spotkanie z przedstawicielami społeczności szkolnej, podczas którego zaplanowano miejsce na „Alejkę dla Niepodległej”, następnie zakupiono doniczki, ziemię, drzewka i tabliczki, by na koniec wspólnie posadzić rośliny. Alejka, to miejsce, w którym już odbywają się zajęcia edukacji przyrodniczej i ekologicznej, prowadzone są obserwacje fenologiczne, stoją tablice edukacyjne i karmniki, to miejsce gdzie wiosną i latem cieszyć będzie ptasi śpiew, a mieszkańcy Elbląga będą mogli odpocząć w cieniu nowych drzew.

sadzą

sadzą - sadzą