Życzenia Prezydenta dla maturzystów

matura

Dziś rozpoczynają się egzaminy dojrzałości. W elbląskich szkołach prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg do matury po raz pierwszy przystępuje 1101 uczniów. Poniżej treść życzeń Prezydenta Witolda Wróblewskiego do maturzystów.

"Bo zwyciężać mogą Ci co wierzą, że mogą"
/Wergiliusz/


Drodzy maturzyści!


Rozpoczynacie najważniejszy egzamin w Waszym życiu. To pierwszy poważny krok w kierunku dorosłości. Życzę więc Wam jak najlepszego zdania matury i dostania się na wymarzone uczelnie. Niech zdobyta w elbląskich szkołach wiedza stanie się przepustką do pomyślnej przyszłości i przyniesie powodzenie w kolejnych latach. Pamiętajcie, że nawet najbardziej śmiałe marzenia się spełniają, a sukces można osiągnąć tylko własną pracą, wytrwałością w dążeniu do celu oraz wiarą w sens pokonywania trudności. Życzę Wam, abyście złapali w żagle pomyślne wiatry i nie bali się podejmowania ambitnych wyzwań. Realizujcie swoje marzenia i pasje, zdobywajcie świat - mądrze wykorzystując przekazaną do tej pory wiedzę i umiejętności.
Mam nadzieję, że wielu spośród Was, po zakończeniu studiów, jako dobrze przygotowani specjaliści, zwiąże przyszłość z Elblągiem i właśnie tu znajdzie zatrudnienie.
Raz jeszcze życzę Wam powodzenia na egzaminie maturalnym oraz samych trafnych decyzji i sukcesów w dorosłym życiu.


Trzymam za Was kciuki!


Pozdrawiam
Witold Wróblewski
Prezydent Elbląga