ZSG pierwszą w kraju szkołą w programie obsługi lotnisk

na lotnisku

na lotnisku - na lotnisku

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy trzeciej Zespołu Szkół Gospodarczych o profilu technik eksploatacji portów i terminali, będą uczestniczyć w programie Pracownik Obsługi Lotniskowej. Celem tego projektu jest zdobycie wiedzy i umiejętności do pracy w obsłudze lotnisk.

Transport lotniczy to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu transportowego. Co roku notuje się wzrost liczby operacji lotniczych i stały wzrost podróżnych korzystających z portów lotniczych, a tym samym zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel handlingowy wzrasta.

Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu to pierwsza szkoła w Polsce, która będzie uczestniczyć w takim projekcie. Spółka Welcome Airport Services zajmuje się obsługą pasażerów i samolotów w portach: w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu, Katowicach oraz Gdańsku. Nasi uczestnicy przez okres 10 miesięcy będą zdobywać umiejętności niezbędne do pracy w usługach handlingowych w portach lotniczych.

20 kwietnia 2017 roku Zespół Szkół Gospodarczych oficjalnie podpisze porozumienie o współpracy z Welcome Airport Services. Projekt realizowany będzie przez nauczyciela Zespołu Szkół Gospodarczych oraz pracowników portu lotniczego w Gdańsku.