Uczniowie ZSG w charytatywnym spektaklu „Mimo wszystko”

spektakl

spektakl - spektakl

7 kwietnia br. uczniowie klasy III a i I b Zespołu Szkół Gospodarczych przedstawili spektakl pt. „Mimo wszystko”.

Młodzi artyści przygotowywali się przez kilka tygodni pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, by zaprezentować swoje umiejętności aktorskie. Tym razem cel był warty każdej minuty ciężkich prób i powtarzania tekstu. Wpływy z biletów wstępu na przedstawienie zakupione przez uczniów naszej szkoły posłużyły wsparciu szczytnej inicjatywy. To już kolejna przeprowadzona w naszej szkole akcja pomocy w  kosztownym leczeniu ciężko chorej elblążanki - pani Ani Konefał.

Spektakl opowiadał o życiu, przemijaniu, rodzinie i miłości, o tym co najważniejsze. Uczniowie swoją przekonującą grą wskazywali, że nie warto marnować czasu na szukanie tego co nieistotne, opieranie się na tym co mało ważne i ulotne. Spektakl poruszał kwestię wyborów życiowych, uleganiu opinii innych ludzi czy uzależnianiu swego szczęścia od innych. Poruszając nasze serca i budząc wiele emocji, młodzi aktorzy zmusili widzów do refleksji nad życiem i jego wartością. Przesłanie spektaklu, choć jest jasne i oczywiste dla każdego, tak często jest zatracane w biegu codziennego życia. Szczęścia należy szukać w sobie, a nie w innych i starać się być szczęśliwym….MIMO WSZYSTKO…
                        

Monika Makutonowicz nauczyciel Zespołu Szkół Gospodarczych

spektakl

spektakl - spektakl

spektakl

spektakl - spektakl

spektakl

spektakl - spektakl