Spartakiada Przedszkolaka. "Żyj zdrowo na sportowo"

spartakiada

spartakiada - spartakiada

W Hali Sportowo-Widowiskowej odbyła się dziś Spartakiada Przedszkolaka pod hasłem "żyj zdrowo na sportowo". Impreza promowała wśród najmłodszych dzieci ruch i zdrowe odżywianie.

W zawodach wzięły udział dzieci, a także kibice ze wszystkich elbląskich przedszkoli i oddziałów zerowych szkół, razem około 1.000 dzieciaków. Przedszkolaki rywalizowały w siedmiu konkurencjach, tj. sadzenie marchewek, omijanie grządek, rzut jabłkiem do kosza, przewlekanie szarfy, bieg na rowerkach, slalom z dynią, wyścig z woreczkami. 

- Spartakiada pod hasłem żyj zdrowo na sportowo wpisuje się w cykl czterech stałych przedsięwzięć kierowanych w ciągu całego roku przez elbląski samorząd do elbląskich przedszkolaków. Poza nią są jeszcze trzy wydarzenia, Dzień Dziecka, Mikołajki oraz zawody pn. Bezpieczny El-przedszkolak. Sama Spartakiada ma zachęcić najmłodszych elblążan, by sięgali po zdrową żywność i jak najwięcej się ruszali. Wszystkim dzieciom życzę udanej rywalizacji i dużo zabawy - mówiła Małgorzata Sowicka dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu.

Jak przystało na rywalizację przedszkolaków, decyzją jury, zwyciężyły wszystkie drużyny biorące udział w zawodach. Za udział w Spartakiadzie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, odblaskowe worki, a ich przedszkola - torby ze zdrowymi polskimi jabłkami.

Zobacz fotorelację ze Spartakiady - GALERIA