„Zawodowa karuzela marzeń” - podsumowanie w ZSG

„Zawodowa karuzela marzeń” - podsumowanie w ZSG

„Zawodowa karuzela marzeń” - podsumowanie w ZSG - „Zawodowa karuzela marzeń” - podsumowanie w ZSG
Dnia 15.12.2016r. w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu odbyło się podsumowanie projektu „Zawodowa karuzela marzeń”  w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”. W ramach tego programu 32 uczniów Technikum w zawodzie „Technik hotelarstwa” i „Technik żywienia i usług gastronomicznych”  wraz z opiekunami odbyło miesięczny staż w Niemczech w miejscowości Bad Freienwalde i we Włoszech w Rimini.
Wśród zaproszonych gości obecni byli: przedstawiciel kuratorium Oświaty w Elblągu, właściciele restauracji i hoteli z którymi szkoła współpracuje, koordynatorzy projektu, uczestnicy projektu, rodzice i opiekunowie oraz uczniowie ZSG.  


Na początku pani M. Bojanowska – koordynator projektu -  opowiedziała o założeniach, celach, przygotowaniu uczniów do stażu, oraz zmianach, których dokonano po ewaluacji pierwszej grupy stażystów. Następnie uczniowie zaprezentowali przygotowane prezentacje multimedialne, opowiadając o przebiegu stażu – hotelach w których pracowali, czynnościach, które wykonywali, umiejętnościach, których nabyli oraz o miejscach, które zwiedzili.


Po prezentacji wszyscy uczestnicy projektu odpowiadali na pytania zaproszonych gości. Pytania były zadawane również w j. angielskim i niemieckim. Uczniowie mogli zaprezentować umiejętności językowe, które nabyli w czasie praktyk.
Kluczowym punktem spotkania było uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnikom projektu przez panią dyrektor M. Dobosz.  
Następnie uczniowie  przedstawili scenki kabaretowe obrazujące pobyt stażystów  w Niemczech i we Włoszech a na koniec  zaprosili wszystkich obecnych do degustacji potraw kuchni niemieckiej i włoskiej przygotowanych przez nich - potraw , z którymi zetknęli się w czasie pobytu na stażu.

Koordynatorzy projektu