Zajęliśmy drugie miejsce w etapie regionalnym 6. edycji „Buduj z pasją”

olimpiada

olimpiada - olimpiada

Regionalny etap 6. edycji Olimpiady budowlanej „Buduj z pasją” za nami.

Uczniowie ze szkół zawodowych z północy Polski pokazali, że świetnie znają budowlankę nie tylko od strony teoretycznej, ale również praktycznej. Dzięki swoim umiejętnościom przedstawiciele Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług z Elbląga stanęli na podium z drugą lokatą.
Etap regionalny Olimpiady odbył się po raz kolejny w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług. Jego głównym organizatorem była Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani” w Kielcach, a patronem Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie. Wśród zaproszonych gości pojawiła się przedstawicielka Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu konsultant ds. przedmiotów zawodowych - Danuta Oleksiak.

W zmaganiach udział wzięło 6 szkół z województw:
- warmińsko-mazurskiego,
- pomorskiego,
- kujawsko-pomorskiego.

Olimpiada składała się z dwóch części - pisemnej i praktycznej. W pierwszej każdy z uczestników pisał test składający się z 40 pytań. W drugiej dwuosobowe drużyny wykonywały zadanie konkursowe. Zakres olimpiady obejmował sprawdzenie wiedzy i umiejętności z kwalifikacji B.5 – Montaż systemów suchej zabudowy. Uczestnicy musieli udowodnić, że równie dobrze znają to zagadnienie od strony teoretycznej, jak i praktycznej.

Podsumowanie wyników z dwóch etapów wyłoniło ostateczną trójkę zwycięzców:
- Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie
- Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu
- Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu.

Sponsorem nagród dla uczestników były firmy budowlane: Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego PRZEMYSŁÓWKA 03 w Elblągu Zakład Usług Budowlanych „MYTYCH” Spółka z o.o. w Elblągu Sponsorem materiałów do przeprowadzenia eliminacji części praktycznej była firma produkująca systemy i produkty SINIAT Sp. z o.o. w Warszawie, a dostawcą rejon północny woj.
warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego.

--
Krystyna Grochowska
Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług

olimpiada

olimpiada - olimpiada

olimpiada

olimpiada - olimpiada

olimpiada

olimpiada - olimpiada

olimpiada

olimpiada - olimpiada

olimpiada

olimpiada - olimpiada

olimpiada

olimpiada - olimpiada