„Schodami prosto do biblioteki szkolnej po książkę”

na schodach

na schodach - na schodach

W grudniu br. biblioteka szkolna Zespołu Szkół nr 1 (Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 4) rozpoczęła szkolną akcję społeczną „Schodami prosto do biblioteki szkolnej po książkę”, która ma na celu popularyzację czytelnictwa wśród naszych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Na schodach wiodących do biblioteki szkolnej pojawiły się kolorowe napisy zawierające autorów i tytuły wybranych książek. Schody to jeden z elementów aranżowania przestrzeni szkoły na potrzeby edukacji. To niezwykle oryginalna forma zachęcenia uczniów do czytania, wskazania im konkretnych autorów czy zaproponowania interesujących tytułów książek.

Uczniowie przyjęli ten pomysł z ogromnym entuzjazmem. Od tych najmłodszych padło wiele pytań na temat tej innowacji. Teraz chętnie wchodzą unowocześnionymi, kolorowymi schodami, a tym samym przyswajają sobie nazwiska poszczególnych autorów i tytuły książek. Pojawili się już pierwsi czytelnicy, którzy wypożyczyli książki z „listy na schodach”.

To tylko jedna z inicjatyw, które na bieżący rok szkolny przygotowali nauczyciele bibliotekarze w Ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
                

Maria Klimuk, Hanna Trybińska – nauczyciele bibliotekarze

schody

schody - schody

schody

schody - schody