Kongres Technologii Miejskich
data: 10 kwietnia 2019
organizator: Zespół Doradców Gospodarczych TOR

XVIII Elbląska Wiosna Teatralna
data: 31 marca – 14 kwietnia 2019
organizator: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elbląg

Konkurs Matematyczny „Liga Młodych Matematyków” – XVI edycja
data: 9 marca 2019
organizator: Szkoła Podstawowa nr 16

XV edycja Konkursu Papieskiego „Dar na stulecie”
data: 25 lutego – 18 maja 2019
organizator: Fundacja „Instytut Tertio Millennio”

Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych
data: 23-24 lutego 2019
organizator: Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID

III Ogólnopolski konkurs kulinarny BLACK BOX
data: 17 lutego 2019
organizator: Zespół Szkół Gospodarczych

One Bilion Rising - Taniec Przeciw Przemocy
data: 14 lutego 2019
organizator: Stowarzyszenie Kongres Kobiet

Turniej Piłki Nożnej Kobiecej HANZA CUP
data: 13 stycznia 2019
organizator: Stowarzyszenie  Kobiecy Klub Sportowy HANZA

Orszak Trzech Króli
data: 6 stycznia 2019
organizator: Elbląski Sztab Fundacji „Orszak Trzech Króli”

Obóz treningowy JUDO CAMP 2019
data: 3-7 stycznia 2019
organizator: UKS OLIMPIA JUDO ELBLĄG

Wydanie książki autorstwa Grażyny Wosińskiej pt. „Love story za Stalina” (publikacja o losach elblążan, którzy mieszkali w Elblągu w latach powojennych)
data: 2019 rok

57 Plebiscyt na 10. Najpopularniejszych Sportowców województwa warmińsko-mazurskiego
data: listopad 2018 – marzec 2019
organizator: Grupa WM Sp. z o.o. / Dziennik Elbląski

Plebiscyt na 10. Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego 2018
data: listopad 2018 - luty 2018
organizator: Dziennik Elbląski

Projekt konkursowy pt. „Patriotyzm w oczach dziecka”
data: listopad 2018 – maj 2019
organizator: Przedszkole nr 10 / Przedszkole nr 19

Zachęcamy do lektury artykułu dotyczącego przekopu Mierzei Wiślanej, który znalazł się w trójmiejskim wydaniu Gazety Wyborczej. Autorem tekstu jest Krzysztof Katka.

„Karuzela z nazwiskami powoli zaczyna się kręcić” – to tytuł tekstu w najnowszym numerze Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. W tym dwutygodniku przedstawiono analizę nastrojów politycznych w różnych samorządach kraju oraz szanse poszczególnych kandydatów na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych. Wśród opisanych samorządów znalazło się również nasze miasto. Zdaniem autorki artykułu „do zmiany politycznej nie powinno dojść też w Elblągu, mieście, które w ubiegłym roku stało się areną wielkiej politycznej walki.”

Czytaj artykuł

Fot. Anna Dembińska portel.plW minioną niedzielę prezydent Jerzy Wilk miał okazję oglądać wyrównany pojedynek naszych szczypiornistek z MKS-em Lublin. Mimo prowadzenia do przerwy nasze zawodniczki musiały uznać wyższość rywalek, które wyjechały do domu z punktami. - Mimo przegranej muszę powiedzieć, że pojedynek był bardzo wyrównany i rozegrany został na najwyższym poziomie- podkreślał Jerzy Wilk. Zachęcamy do zapoznania się z relacją zamieszczoną przez Elbląską Gazetę Internetową portel.pl

Autor: Ryszard BielKS Meble Wójcik zwycięzcą weekendowego Noworocznego Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga rozegranego w hali Centrum Sportowo-Biznesowego. Puchar zawodnikom wręczył prezydent Jerzy Wilk.

Władzom miasta z woj. warmińsko-mazurskiego nie udało się zrealizować aquaparku w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, który miał kosztować ponad 40 mln zł. Teraz nowi włodarze Elbląga mają nową wodną koncepcję na zagospodarowanie terenu po kiedyś największym odkrytym basenie w Europie – pisze gazeta Puls Biznesu. Zapraszamy do lektury artykułu.

Fot. Monika SkowrońskaWczoraj prezydent Elbląga Jerzy Wilk oraz wiceprezydent Marek Pruszak wzięli udział w uroczystości inauguracyjnej roku akademickiego w Elbląskim Seminarium Duchownym, które rozpoczęły się Mszą Świętą koncelebrowaną w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył Jan Styrna Biskup Elbląski. Po krótkiej przerwie uczestnicy uroczystości zebrali się w auli, gdzie odśpiewana została Bogurodzica. Zachęcamy do zapoznania się z publikacją i galerią zdjęć zamieszczoną w Elbląskim Dzienniku Internetowym www.info.elblag.pl.

Od dłuższego czasu odnoszę wrażenie, że PO zapomina o ludziach. O tym, że władza nie jest dawana na zawsze. A nieliczenie się rządzących z mieszkańcami doprowadza do referendum – mówił Jerzy Wilk, prezydent Elbląga w rozmowie z Agnieszką Widerą z portalu samorządowego. Zachęcamy do zapoznania się z całością rozmowy. Czytaj więcej.