Rusza przebudowa skrzyżowania ulic: 12 Lutego, Armii Krajowej i Grota Roweckiego

W pierwszej kolejności wyłączony z ruchu zostanie jeden pas ul. 12 Lutego w kierunku od ul. Grota Roweckiego do ul. Trybunalskiej, co jest podyktowane koniecznością rozbiórki budynku przy ul. Ratuszowej. Wyłączenie nastąpi w najbliższy czwartek 6 października i potrwa ok. 2 tygodni.

W następnym etapie przebudowy wyżej wymienionego skrzyżowania (ok. 17.10.2011 r.) wyłączona z ruchu zostanie połowa jezdni ulicy 12 Lutego oraz połowa jezdni ulicy Armii Krajowej (od strony „Biedronki”). Zostanie również wyłączony z ruchu chodnik wzdłuż ulicy 12 Lutego, po stronie prowadzonych robót. W związku z tym na drugich połowach obu ulic będzie się odbywał ruch dwukierunkowy. Wlot ulicy 12 Lutego na skrzyżowanie zostanie zawężony z trzech pasów do jednego, a wlot ulicy Armii Krajowej z trzech pasów do dwóch. Zwężenie ul. 12 Lutego będzie zaczynało się na wysokości skrzyżowania z ul. Tybunalską w stronę Al. Armii Krajowej.

Wprowadzony zostanie także zakaz wjazdu w ul. Winną od Al. Armii Krajowej. Dojazd do niej odbywać się będzie od ul. Zacisze. W czasie prowadzenia robót konieczne będzie wyłączenie z ruchu przejść dla pieszych przez ulicę 12 lutego i Aleję Armii Krajowej w okolicy „Biedronki”.

Jest to pierwszy z czterech etapów zmiany organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu. Kolejne trzy zostaną wprowadzane od marca 2012 r. Jednocześnie będą prowadzone prace na skrzyżowaniu ulic 12 Lutego, Teatralnej i Nowowiejskiej oraz wzdłuż ul. 12 Lutego pomiędzy tymi skrzyżowaniami.

O zmianach w organizacji ruchu Wykonawca będzie informował na bieżąco.

Termin wprowadzenia I etapu tymczasowej organizacji – 6.10.2011 r.
Czas przebudowy skrzyżowania – do 30.06.2012 r.
Czas realizacji całej inwestycji – do 31.10.2013 r.

Generalnym Wykonawcą zadania jest firma Eurovia Polska S.A.

Zmiany w organizacji ruchu na czas remontu
Docelowy wygląd skrzyżowania