Ostatnie przedwyborcze przygotowania

W mieście trwają ostatnie przygotowania do niedzielnych wyborów prezydenckich.

- Do dnia dzisiejszego zrealizowano wszystkie zadania przewidziane kalendarzem wyborczym na ten moment kampanii w tym między innymi: utworzono odrębne obwody głosowania, rozplakatowano obwieszczenia o obwodach głosowania oraz o kandydatach na Prezydenta RP, powołano składy obwodowych komisji wyborczych, sporządzono spis wyborców, czy  zabezpieczono transport dla osób niepełnosprawnych – wylicza Maciej Cichosz Dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich

Od chwili ogłoszenia wyborów wydano 367 zaświadczeń o prawie do głosowania. Zaświadczenia te można pobierać jeszcze w dniu dzisiejszym do końca dnia pracy Urzędu, czyli do godz. 14.30. 95 osób zostało na wniosek dopisanych do spisu wyborców, 15 natomiast do rejestru wyborców. 16 osób skorzysta z możliwości głosowania przez pełnomocnika. 24 osoby natomiast będą głosowały korespondencyjnie. 615 elblążan wyraziło chęć głosowania za granicą.

Elblążanie będą mogli głosować w 62 komisjach obwodowych. Lokale wyborcze będą w niedziele czynne od godz. 7.00 do 21.00.