Tymczasowe rondo u zbiegu Warszawskiej i Żuławskiej

uwaga - tymczasowe rondo
Departament Zarząd Dróg UM informuje, że w związku z licznie pojawiającymi się uwagami dotyczącymi funkcjonowania trasy objazdowej remontowanego wiaduktu (Kazimierzowo - ul. Nowodworska), w najbliższy weekend wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Żuławskiej.

Na okres najbliższych trzech miesięcy wytyczone zostanie tymczasowe rondo (utworzą je plastikowe, biało-czerwone elementy, tzw. jersey’e). Takie rozwiązanie powinno zwiększyć płynność ruchu i umożliwić łatwiejszy wyjazd pojazdów z ulicy Żuławskiej.

W dalszym ciągu monitorowana będzie sytuacja na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Wyszyńskiego, gdzie sygnalizacja świetlna jest w chwili obecnej wyłączona. Informujemy również, że do końca tego tygodnia na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Wyszyńskiego (zjazd z mostu) zamontowana zostanie dodatkowa tablica dla pojazdów poruszających się od strony Alei Tysiąclecia. Oznakowanie to wskazywać będzie zalecany objazd do Gdańska przez ulicę Żuławską.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Poniżej schemat ronda:

rondo