Wybory prezydenckie

10 maja odbędą się wybory prezydenckie, podczas ostatniej narady kierownictwa Urzędu Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapoznał się z przygotowaniami do wyborów w naszym mieście.

W Elblągu uprawnionych do głosowania jest 96 473 mieszkańców, z czego 24 osoby  zgłosiły chęć głosowania korespondencyjnego. Dla tych osób jutro – 29.04.15 wysłane zostaną pakiety wyborcze. Na tę chwilę 6 mieszkańców zgłosiło również głosowanie przez pełnomocnika. Z możliwości tej mogą skorzystać osoby niepełnosprawne oraz mieszkańcy, którzy ukończyli 75 rok życia. Wnioski w tej sprawie przyjmowane są do 4 maja. Elblążanie będą mogli głosować w 62 komisjach obwodowych.

- Przygotowania przebiegają według planu, dzisiaj przewodniczący i członkowie komisji przechodzą szkolenia. Rozpoczęliśmy również przegląd urn wyborczych i osłonek, w najbliższych dniach będą one rozwożone do lokali wyborczych – podkreśla Dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich Maciej Cichosz

Do 4 maja br. każdy wyborca może sprawdzić, czy został uwzględniony w spisie wyborców. Do 8 maja natomiast w godzinach pracy Urzędu można pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania.

Wszelkie informacje dotyczące wyborów można uzyskać w Departamencie Spraw Obywatelskich. Znajdują się one również na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.elblag.eu w zakładce Wybory Prezydenckie 2015.