Wspieramy innowacyjne rozwiązania

W Elbląskim Parku Technologicznym odbyła się konferencja pt. „Najlepsze praktyki w zakresie współpracy ośrodków naukowych i biznesu przy wykorzystaniu środków z UE”. Spotkanie, w którym uczestniczył Prezydent Witold Wróblewski, było podsumowaniem projektu pn. „Opracowanie innowacyjnych rozwiązań dla firm w Elbląskim Parku Technologicznym poprzez transfer specjalistycznej wiedzy”.

Celem konferencji była promocja innowacyjnych rozwiązań, finansowanych z funduszy europejskich oraz wskazanie możliwości wsparcia kolejnych pomysłów.

- Bardzo się cieszę, że możemy dziś spotkać się na zakończeniu projektu, który rozpoczął się w ubiegłym roku z programu operacyjnego kapitał ludzki. Jest to projekt, który wpisuje się w rozwój przedsiębiorczości w naszym mieście. Zawsze podkreślam, że rozwój przedsiębiorczości jest motorem, który powoduje rozwój każdego ośrodka. W rozpoczynającej się  perspektywie finansowej będzie dużo środków na rozwój innowacyjności. mam więc nadzieję, że wspólnie będziemy po te fundusze sięgać - mówił podczas konferencji Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

W projekcie udział wzięło pięć firm współpracujących z Elbląskim Parkiem Technologicznym, poszukujących nowych rozwiązań podnoszących ich konkurencyjność rynkową. Przy współpracy z pracownikami naukowymi powstały dokumentacje wdrożeniowe prowadzące do zastosowania innowacyjnych rozwiązań w obszarach organizacji, marketingu, produktu i procesu. Projekt realizowany był od kwietnia ubiegłego roku. Jego wartość wyniosła 1 284 763,50 zł.