"Okno życia" w Elblągu

okno życia
Dziś przed południem na terenie Klasztoru Sióstr Klarysek przy ulicy Bema 12 w Elblągu oficjalnie udostępnione zostało "Okno życia", które w skrajnych okolicznościach będzie szansą dla nowonarodzonych dzieci. Okno życia to rozwiązanie awaryjne, ale potrzebne. Stwarza szansę na życie, opiekę i możliwość adopcji niemowlętom, które z różnych powodów nie mogą zostać otoczone opieką swoich rodziców. "Okna życia" funkcjonują już w naszym regionie w Olsztynie i w Ełku, a dziś otwieramy pierwsze "Okno " w naszej diecezji. Dziękuję pracownikom Urzędu Miejskiego, projektującym i firmom, które podjęły się wykonania "Okna" oraz siostrom klaryskom, które sprawować będą nad nim opiekę - mówił Biskup Elbląski Jacek Jezierski

Zaangażowani i bezinteresowni

Elbląskie "Okno życia" to projekt, do którego realizacji udało się bezinteresownie zaangażować wiele elbląskich firm. I tak, projekt "Okna" wykonała firma Euro-Projekt, roboty budowlane zrealizowało Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe „Elzambud” oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „Przemysłówka 03, ponadto do prac wykończeniowych i wyposażenia zaangażowały się Zarząd Zieleni Miejskiej, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Elmar Electric, Studio Meblowe Adastol oraz firma AS Reklama.

Elbląski samorząd zapewniał prawidłową organizację projektu. Inicjatywa została podjęta w wyniku rozmów Biskupa Jacka Jezierskiego i ówczesnego wiceprezydenta Marka Pruszaka. Koordynację projektu kontynuowały obecne władze m.in. wiceprezydent Elbląga Jacek Boruszka, a także Barbara Dyrla dyrektor Departamentu Społecznego, Elżbieta Gieda z Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg) oraz Katarzyna Wiśniewska dyrektor Departament Urbanistyki i Architektury.

Stałym opiekunem "Okna życia" będzie Klasztor Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji.

okno życia
okno życia
okno życia
okno życia
okno życia
okno życia
okno życia
okno życia - wewnątrz
okno życia
okno życia