Targi Szkół Ponadgimnazjalnych

26 i 27 marca 2015 roku w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu odbędą się XIII Elbląskie Targi Szkół Ponadgimnazjalnych. Jak co roku wezmą w nich udział przedstawiciele władz miasta oraz elbląskich placówek oświatowych i firm związanych z edukacją.

Targi Szkół Ponadgimnazjalnych są jedyną imprezą tego typu w mieście. Co roku goszczą około 2000 zwiedzających. Uroczyste otwarcie tegorocznej imprezy odbędzie się 26 marca o godz. 10:00. Zwiedzających zapraszamy w dniach 26 marca (w godz.11:00 – 16:30) i 27 marca (w godz. 09:00 – 14:00) do siedziby Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. J. A. Komeńskiego 39 w Elblągu.

Głównym celem organizatorów targów jest umożliwienie wszystkim szkołom ponadgimnazjalnym zaprezentowania swojej oferty edukacyjnej w jednym miejscu. Targi adresowane są głównie do tegorocznych absolwentów gimnazjów oraz ich rodziców, którzy stoją przed jednym z najważniejszych wyborów życiowych. Przedstawiciele poszczególnych placówek zaprezentują swoją ofertę edukacyjną oraz poinformują o warunkach rekrutacji do klas pierwszych w roku szkolnym 2015/2016.

Organizatorami XIII Elbląskich Targów Szkół Ponadgimnazjalnych są: Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu.