Zadbaj o czystość na swojej posesji!

Właściciele zaśmieconych posesji muszą liczyć się z możliwością otrzymania mandatu
Dbanie o czystość i porządek naszego miasta to jedno z zadań jakim zajmuje się Straż Miejska. Chociaż do kalendarzowej wiosny pozostało jeszcze trochę czasu, to sprzyjająca aura zmusza mieszkańców do wykonania prac porządkowych wokół swoich miejsc zamieszkania. Pielęgnacji wymaga nie tylko ogród czy trawnik, ale także chodnik przylegający bezpośrednio do posesji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszyscy właściciele muszą dbać o czystość i estetyczny wygląd swoich obiektów. Ponadto są zobowiązani do pielęgnowania i utrzymywania estetycznego wyglądu terenów zielonych.

Strażnicy miejscy będą sprawdzali stan czystości dróg, chodników i zieleńców. Będą również kontrolowali, czy są odpowiednie pojemniki na śmieci. Chodzi o to, by ograniczyć powstawanie nielegalnych wysypisk, do których często przykładają się sami mieszkańcy. W przypadkach ujawniania miejsc nielegalnych wysypisk strażnicy będą starali się ustalić i ukarać sprawcę, a od właścicieli zaśmieconych terenów będą egzekwować ich uporządkowanie.

Przypominamy również, że na terenie miasta zabronione jest mycie pojazdów, a spalanie odpadów może odbywać się tylko w urządzeniach do tego przeznaczonych. Pamiętajmy, że stan czystości naszego miasta zależy głównie od nas samych i naszych codziennych nawyków.

Straż Miejska apeluje do mieszkańców i zarządców nieruchomości, aby sprawnie i z pozytywnym nastawieniem wypełnili obowiązek porządkowania swoich posesji. Przede wszystkim, aby wszelkiego rodzaju nieczystości pozbywać się w miejscach do tego przeznaczonych i nie tworzyć dzikich wysypisk.

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu