Najpopularniejszego sportowca amatora poznamy w sobotę

Laureaci ubiegłorocznego plebiscytu
Znamy już dziesiątkę najpopularniejszych sportowców rozgrywek amatorskich w 2014 roku, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na ostateczne rozstrzygnięcie będziemy musieli jednak poczekać do soboty 28 lutego. To właśnie wtedy, podczas Elbląskiej Gali Sportu, poznamy nazwisko zwycięzcy. Elbląska gala to tradycyjnie najlepsza okazja do wspólnego spotkania środowiska sportowego i podziękowania tym, których działalność wpływa na rozwój elbląskiego sportu. Głównym bohaterem gali są najlepsi sportowcy, trenerzy, działacze oraz prezesi klubów. W tym gronie nie może zabraknąć sportowców amatorów, którzy swój wolny czas poświęcają na sport i rekreację. Podobnie jak w latach poprzednich, także w tym roku podczas uroczystej gali rozstrzygnięty zostanie także plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Rozgrywek Amatorskich organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

- Od kilku lat organizujemy zawody sportowe dla mieszkańców Elbląga i przyznam, że z roku na rok cieszą się one wciąż rosnącą popularnością - twierdzi Marek Wnuk, dyrektor MOSiR-u. - W prowadzonych obecnie rozgrywkach uczestniczy ponad tysiąc zawodniczek i zawodników,  rywalizujących w siedmiu dyscyplinach sportowych. I właśnie poprzez plebiscyt, chcieliśmy pokazać naszych najlepszych sportowców oraz wyróżnić ich za wysiłek i zaangażowanie.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Telewizją Elbląską, Dziennikiem Elbląskim i Elbląskim Dziennikiem Internetowym info.elblag.pl zorganizowali plebiscyt na najpopularniejszego sportowca amatora 2014 roku. Kapituła Plebiscytu wybrała 19 sportowców, na których można było oddawać swoje głosy, wysyłając sms na wybranego przez siebie zawodnika. Każda z trzech redakcji, biorących udział w plebiscycie, zorganizowała oddzielne głosowanie, które zakończyło się 24 lutego.

- Okazuje się, że rywalizacja, jak na sportowców przystało, była bardzo zacięta - informuje Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu. - Łącznie w naszej zabawie oddano prawie 5 tysięcy głosów, co pokazuje duże zainteresowanie wśród mieszkańców, rozgrywkami prowadzonymi przez MOSiR.

Wyniki plebiscytu poznamy w sobotę 28 lutego podczas Elbląskiej Gali Sportu, która o godz. 11:00 rozpocznie się w kinie Światowid. Sponsorami plebiscytu są: Sport Lux i Zakład Szklarski Miś.

Poniżej, w kolejności alfabetycznej, zawodnicy którzy znaleźli się w gronie 10 najpopularniejszych sportowców amatorów.

1. Dariusz Dudojć

2. Jolanta Grzelak

3. Roman Grudzień

4. Jakub Hryniewicz

5. Joanna Klunder

6. Aleksander Klonowski

7. Elżbieta Moszczyńska

8. Janusz Ponichtera

9. Radosław Prusak

10. Mariusz Wąsicki

Tekst i fot. MOSiR