Tenisowe grand prix zbliża się do finiszu

Już tylko dwa turnieje klasyfikacyjne pozostały do zakończenia VII edycji Grand Prix Elbląga Amatorów w Tenisie Stołowym. Najlepszych zawodników poznamy tradycyjnie w kwietniu, podczas Indywidualnych Mistrzostw Elbląga.

W piątym turnieju z cyklu Grand Prix Elbląga w Tenisie Stołowym zawodnicy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych. Jak zawsze nie brakowało ciekawych i wyrównanych pojedynków, a najlepsi tenisiści w poszczególnych kategoriach wzbogacili się o kolejne punkty zaliczane do klasyfikacji generalnej. Przed uczestnikami jeszcze dwa turnieje klasyfikacyjne, a zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy w kwietniu 2015 roku podczas Indywidualnych Mistrzostw Elbląga.

W lutowym turnieju grand prix bardzo ciekawie wyglądała rywalizacja w kategorii wiekowej 45-64 lata, gdzie startowało 13 zawodników. Po raz drugi z rzędu, najlepszy okazał się Mirosław Stefanowicz, który jednocześnie umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Zwycięzca tej kategorii wiekowej w pierwszym pojedynku, po zaciętej i wyrównanej walce, pokonał Mirosława Sonnenfelda 3:2. W drugim pojedynku nie miał już tylu problemów i gładko ograł Zbigniewa Woronowicza 3:0. Natomiast w meczu o pierwsze miejsce spotkał się z Romanem Grudniem i jak przystało na finał spotkanie mogło podobać się publiczności. Po wyrównanej walce ostatecznie lepszy okazał się Mirosław Stefanowicz, zwyciężając 3:2. W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu znajduje się wspomniany już Stefanowicz, który do tej pory zgromadził 182 pkt. Na drugim miejscu, z dorobkiem 170 pkt., znajduje się jest Roman Grudzień, a trzecią pozycję zajmuje Sławomir Urban, który zdobył już 168 pkt.

Równie  emocjonująco było w młodszych kategoriach wiekowych. Wśród czterech zawodników do 13 lat najlepiej zaprezentował się Piotr Krajewski, który w dwóch rozegranych meczach nie stracił nawet seta. Najpierw pokonał Tomasza Karasiewicza, a w finale okazał się lepszy od Bartosza Rogosza. W klasyfikacji generalnej zdecydowanie prowadzi Piotr Krajewski, który zdobył już 158 punktów i nad kolejnymi zawodnikami ma ponad 70 punktów przewagi. Sporo działo się także w klasyfikacji 14-19 lat, gdzie do rywalizacji przystąpiło siedmiu tenisistów. Z tego grona najlepiej poradził sobie Wiktor Lewandowski, dla którego był to już trzeci triumf w tegorocznym grand prix. Tuż za nim uplasował się Damian Stalewski, a zawody na najniższym stopniu podium ukończył Bartosz Sosnowski. W klasyfikacji generalnej, zacięta walka o pierwsze miejsce toczy się pomiędzy Wiktorem Lewandowskim, a Damianem Stalewskim. Pierwszy do tej pory zgromadził 194 punkty, a drugi ma o dwa oczka mniej.

Podobnie jak w poprzednim turnieju, także i tym razem na Grand Prix Elbląga gościliśmy trzy przedstawicielki płci pięknej. Panie rywalizowały systemem „każdy z każdym” i po raz trzeci najlepsza okazała się Elżbieta Moszczyńska. Zwyciężczyni tej klasyfikacji pokonała 3:1 Magdalenę Stankiewicz oraz bez straty seta ograła Elżbietę Wardzyńską. Dzięki kolejnej wygranej Elżbieta Moszczyńska umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Do tej pory zgromadziła 198 punktów i o sześć oczek wyprzedza drugą w klasyfikacji Magdalenę Stankiewicz oraz o osiemnaście punktów, trzecią w klasyfikacji Elżbietę Wardzyńską.

Szósty turnieju z cyklu GP Elbląga rozegrany zostanie w sobotę 21 marca w hali sportowej Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej. Zgłoszenia przyjmowane będą od godz. 9:45, natomiast początek turnieju zaplanowano na godz. 10:00.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

Tekst i fot. MOSiR