Sławomir Grudziński zawodnikiem stycznia

Za nami kolejny miesiąc rywalizacji w lidze squasha prowadzonej przez  Szkołę SCORE i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W styczniu najlepszym zawodnikiem okazał się Sławomir Grudziński.

Nowy rok bardzo dobrze rozpoczął Sławomir Grudziński, który okazał się najlepszym zawodnikiem stycznia. Drugie miejsce w klasyfikacji miesiąca zajął Dominik Śnigier, a trzecie Arkadiusz Mateusiak. Natomiast najaktywniejszym graczem stycznia został wspomniany już Dominik Śnigier.

Miłośnicy squasha, uczestniczący w rozgrywkach ligowych, mają już za sobą także pierwsze lutowe pojedynki. Jak na razie doskonale radzi sobie Arkadiusz Mateusiak, który rozegrał pięć spotkań i wszystkie rozstrzygnął na swoją korzyść. Najwięcej problemów sprawili mu Paweł Żwierełło i Bartosz Mateusiak, z którymi mecze zakończyły się wynikami 3:2. Kolejne trzy partie Arkadiusz Mateusiak wygrał po 3:1.

Jak do tej pory najaktywniejszym zawodnikiem był Paweł Żwierełło, który w lutym rozegrał już sześć spotkań. Jednak, jak się okazało, ilość pojedynków nie szła w parze z korzystnymi wynikami. Ze wszystkich spotkań wygrał tylko dwa, pokonując Dominika Śnigier 3:1 i Bartosza Mateusiaka 3:2. W czterech kolejnych meczach musiał już uznać wyższość rywali. Lepsi okazali się: Bartłomiej Wrzosek, Arkadiusz Mateusiak, Sławomir Grudziński oraz Radosław Łuczak.

Liga squasha powoli wkracza w decydującą fazę. Z tej okazji już 7 marca odbędzie się turniej p.n. „Półmetek ligi”. Zawody rozegrane zostaną w trzech kategoriach: junior, kobiet  i open. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią najmłodsi zawodnicy, którzy na boisko wyjdą od godz. 12:00. Po nich do akcji wkroczą kobiety (godz. 14:30), a na zakończenie zmagań turniejowych zobaczymy zawodników rywalizujących w kategorii open, którzy swoje gry rozpoczną od godz. 16:30.

Wyniki lutowych spotkań:

Arkadiusz Stępień - Sławomir Grudziński 3:0, Arkadiusz Mateusiak - Sławomir Grudziński 3:1, Krzysztof Krochmal - Bartłomiej Wrzosek 3:1, Krzysztof Krochmal - Bartosz Mateusiak 3:1, Bartłomiej Wrzosek - Paweł Żwierełło 3:1, Paweł Żwierełło - Dominik Śnigier 3:1, Paweł Żwierełło - Bartosz Mateusiak 3:2, Arkadiusz Mateusiak - Paweł Żwierełło 3:2, Arkadiusz Mateusiak - Bartłomiej Wrzosek 3:1, Arkadiusz Mateusiak - Krzysztof Krochmal 3:1, Arkadiusz Mateusiak - Bartosz Mateusiak 3:2, Sławomir Grudziński - Paweł Żwierełło 3:0, Radosław Łuczak - Paweł Żwierełło 3:2, Radosław Łuczak - Bartłomiej Wrzosek 3:0, Dominik Śnigier - Krzyszof Krochmal 3:2, Dominik Śnigier- Bartosz Mateusiak 3:0.

Wyniki rozegranych pojedynków i aktualne tabele SportsArt Fitness Squas dostępne są na stronach internetowych organizatorów pod adresem www.mosir.elblag.eu oraz www.tenis.elblag.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników oraz kibiców w każdą niedziele o godzinie 17.00 na korty squashowe mieszczące się w przy Al. Grunwaldzkiej 135 (hala CS-B).

Tekst i fot. MOSiR