"Od Wisły do Wisły" - przewodnik dla kajakarzy

Przewodnik kajakowy, film, mobilna aplikacja dla kajakarzy to efekty projektu KAJAK „Od Wisły do Wisły”, który realizowany był  przez Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski LGD w Elblągu, LGD Ziemi Lubawskiej oraz elbląski oddział PTTK. Wczoraj, w Ratuszu Staromiejskim odbyła się konferencja, na której zaprezentowano produkty projektu. Patronat Honorowy nad spotkaniem sprawował Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.

– Chcę pogratulować lokalnym grupom działania za doskonałe podejście do tematu. Materiały, które Państwo stworzyli to doskonała promocja naszego miasta i regionu. Turystyka to jeden z motorów napędzających gospodarkę. Mam nadzieję, że ten projekt nie będzie ostatnim przedsięwzięciem, dzięki któremu możemy odkryć piękno naszego miasta i regionu. Wierzę, że w nowej unijnej perspektywie finansowej pojawią się możliwości zorganizowania podobnych programów promujących nasze walory turystyczne – podkreślał podczas spotkania Prezydent Witold Wróblewski

Nad opracowaniem przewodnika dla kajakarzy prace trwały przez dwa lata.  W efekcie miłośnicy tej formy spędzania czasu otrzymali opisy tras prowadzących od Nogatu przez rzekę Elbląg, Kanał Elbląski, Kanał Iławski, Jeziorak i rzekę Iławkę, aż po Drwęcę i Wel, razem około 570 km. Przewodnik został wydany w trzech wersjach językowych. Oprócz praktycznego przewodnika powstał również film, który pokazuje piękno naszych terenów oraz bezpłatna aplikacja mobilna, która z pewnością okaże się praktycznym narzędziem dla kajakarzy

Projekt KAJAK, czyli Kajakowa Aktywność Jako Atrakcja Kraju był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Obszarów Wiejskich i budżetu państwa. Koszt przedsięwzięcia wynosił 263.641,35 zł