Rozpoczął się drugi tydzień ferii na sportowo

Tegoroczne ferie na sportowo biją wszelkie rekordy. Tylko w pierwszym tygodniu, z zajęć sportowo-rekreacyjnych na lodowisku i basenie, skorzystało ponad trzy tysiące dzieci i młodzieży. Program drugiego tygodnia przedstawia się równie ciekawie. „Ferie 2015. Wyłącz nudę - włącz sport” - to program zajęć sportowo-rekreacyjnych, przygotowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Sportowo-Biznesowe. Każdego dnia, na elbląskich obiektach sportowych, odbywają się różnego rodzaju zajęcia, od jazdy na lodzie i pływania, przez strzelectwo, piłkę nożną, a na judo czy karate skończywszy.

W pierwszym tygodniu ferii, największym zainteresowaniem cieszyło się tradycyjnie lodowisko oraz kryta pływalnia i strzelnica. Z zajęć, organizowanych na obiektach MOSiR-u, skorzystało do tej pory ponad 3300 dzieci, co w ostatnich latach, jest rekordem frekwencji. Nie inaczej powinno być także w drugim tygodniu, gdzie na najmłodszych ponownie czekają bezpłatne zajęcia na lodowisku (godz. 12:15 dla grup zorganizowanych, godz. 13:15 jazda dowolna dla dzieci i młodzieży).

Oprócz jazdy na łyżwach, dzieci i młodzież mogą skorzystać z zajęć Matrix Fitness oraz Akademii Tenisa Stołowego. Na chętnych czeka także strzelnica sportowa. Do końca tygodnia funkcjonować będzie również Aqua Sfera. Zajęcia na krytej pływalni dla dzieci i młodzieży, dobywać się będą w środę (dwie sesje o 13:10 i 13:45), czwartek (godz. 13:10) i ostatniego dnia ferii, w piątek 6 lutego (godz. 13:10).

Przez najbliższe dni, także w Centrum Sportowo-Biznesowym, na uczniów czeka wiele atrakcji i zajęć sportowo-rekreacyjnych. Codziennie swoich sił będą mogli spróbować miłośnicy sztuk walki, biorąc udział w zajęciach judo i karate. We wtorek i czwartek do hali CS-B zapraszają trenerzy piłki ręcznej, a w środę i piątek piłki siatkowej. W programie zajęć nie mogło oczywiście zabraknąć piłki nożnej. Na młodych adeptów tej dyscypliny sportu, trenerzy czekają w środę i piątek.

Wspólnym podsumowaniem ferii na sportowo będzie Ice Party, czyli zabawa dla dzieci i młodzieży na lodzie. Festyn dla uczestników ferii odbędzie się w piątek 6 lutego o godz. 17:00 na lodowisku Helena. To właśnie wtedy organizatorzy miejskich ferii dokonają uroczystego podsumowania i nagrodzą dzieci, które dwa ostatnie tygodnie spędziły na sportowo.

- Wspólna zabawa odbędzie się  w piątek na elbląskim lodowisku Helena - przypomina Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Początkowo, na ten dzień planowaliśmy jedną sesję, ale widząc ilość uczestników naszych zajęć, zdecydowaliśmy się na dwie odrębne sesje. Jedna rozpocznie się o godzinie 17:00, a druga o godz. 18:00. Chcemy by wszyscy chętni mieli tego dnia możliwość skorzystania z lodowiska.

Przypomnijmy, że podczas wszystkich zajęć, zarówno na obiektach MOSiR jak i Centrum Sportowo-Biznesowego, każdy z uczestników otrzymuje specjalny kupon, na którym powinien wpisać swoje imię, nazwisko oraz dyscyplinę sportową w jakiej brał udział. Wypełnione karty należy składać w specjalnie przygotowanych urnach. Losowanie nagród i upominków nastąpi 6 lutego, podczas Ice Party.

Szczegółowy program zajęć organizowanych pod nazwą „Ferie 2015. Wyłącz nudę - włącz sport”, można znaleźć na stronie www.mosir.elblag.eu w zakładce Ferie z MOSiR-em 2015, a także na stronie internetowej Centrum Sportowo-Biznesowego www.csb.elblag.pl.

Tekst i fot. MOSiR