Siatkarze LOTOSU Trefla powiedzą „Stop zwolnieniom z WF-u”

mosir
W wielu miastach Polski organizowane są akcje „Stop zwolnieniom z WF-u”. Dzięki siatkarzom LOTOSU Trefla Gdańsk kampania prowadzona przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, zawita także do Elbląga.

Statystyki w naszym kraju biją na alarm. Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie, a ich sprawność fizyczna w ciągu ostatnich trzydziestu lat dramatycznie się pogorszyła. Nasze pociechy zbyt dużo czasu spędzają nieruchomo, a co gorsza, spora część dzieci nie uczestniczy w zajęciach wychowania fizycznego. Powodów takiej sytuacji jest wiele, a najczęstsze wymówki to brak stroju, nudne lekcje WF-u, usprawiedliwienie od rodziców lub zwolnienie lekarskie.

Jakiś czas temu pomoc najmłodszym zaoferowało Ministerstwo Sportu i Turystyki, które prowadzi kampanię „Stop zwolnieniom z WF-u”. Kampania ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Coraz częściej do akcji włączają się także znani sportowcy, którzy w wielu miastach Polski, organizują specjalne lekcje WF-u. W ten sposób chcą pokazać, jak ważna w życiu młodego człowieka jest aktywność fizyczna.

Obojętni na ten problem społeczny nie pozostali także siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk, których w najbliższą środę będziemy mogli oglądać w Elblągu. Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla Gdańsk, Piotr Gruszka, szkoleniowiec BBTS-u Bielsko-Biała oraz siatkarze gdańskiego zespołu, włączyli się w akcję MSiT. Przy okazji meczu Pucharu Polski, który 14 stycznia zostanie rozegrany w Elblągu, spotkają się z uczniami szkół podstawowych. Patronat nad elbląską akcją objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki

- Mając w Elblągu tak wspaniałych zawodników i szkoleniowców, pomyśleliśmy że oprócz meczu, warto mieszkańcom pokazać siatkarzy z nieco innej strony - twierdzi Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu - Chcemy uświadomić dzieciom, że siatkarze to tacy sami ludzie jak my, a to, że dziś są wielkimi sportowcami, zawdzięczają w dużej mierze zajęciom wychowania fizycznego. Chcemy, by zawodnicy oprócz sportowych wrażeń, pozostawili po sobie coś więcej. I stąd pomysł na organizację specjalnej lekcji WF-u.

Trenerzy obu zespołów, którzy są żywymi legendami polskiej siatkówki, a także dwóch zawodników LOTOSU Trefla Gdańsk w dniu meczu spotkają się z elbląskimi uczniami. Do udziału w zajęciach, które odbędą się w hali Centrum Sportowo-Biznesowego, zaproszone zostały wszystkie szkoły podstawowe z Elbląga. Natomiast wyznaczona grupa uczniów wraz z zawodnikami i trenerami będzie ćwiczyła na płycie boiska.

- Bardzo entuzjastycznie podeszliśmy do tego przedsięwzięcia i nawet przez moment nie mieliśmy wątpliwości, czy wziąć udział w takim treningu - mówi Hanna Szuszkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu. - Sama jestem koordynatorką programu „WF z klasą” i wiem jak ważne jest by uczyć dzieci miłości do sportu. Dla najmłodszych będzie to wspaniałe przeżycie, by uczestniczyć w zajęciach z tak znanymi trenerami i siatkarzami. Ważne, by nie zakończyć działań na tej jednej lekcji, a dalej promować i kontynuować ten program.  

Mecz 1/8 Pucharu Polski LOTOS Trefl Gdańsk - BBTS Bielsko-Biała zostanie rozegrany w środę 14 stycznia o godz. 18:30. Bilety w cenie 15 i 7 złotych można nabywać w kasach Centrum Sportowo-Biznesowego lub przez Internet. Bilety dla zorganizowanych grup szkolnych (min. 15 osób + opiekun) kosztują 5 złotych, a w sprawie ich rezerwacji należy kontaktować się z sekretariatem CSB (55) 625-62-00.

Tekst MOSiR