Wieczór wzruszeń w Domu Dziecka

Fot.: Adrian Sajko

Fot.: Adrian Sajko - Fot.: Adrian Sajko
- W kadencji gdy byłem wiceprezydentem miasta spoczywały na mnie nieco inne obowiązki: byłem odpowiedzialny za miejskie inwestycje, m.in. budowę drogi na ul. Chrobrego, tuż obok Domu Dziecka - mówił wczoraj prezydent Witold Wróblewski. - Tym bardziej jestem zadowolony z tego, że teraz moje obowiązki znacznie się rozszerzyły i możemy tu dziś być razem i podzielić się płatkiem przy wspólnym stole.

Wspólne kolędowanie, opłatek i jarmark. Do tego występ tancerzy Formacji Tanecznej Jantar, muzyków z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu i tradycyjnie jasełka, przygotowana przez wychowanków Domu. Tak wyglądało wczorajsze świąteczne spotkanie w elbląskim Domu Dziecka. Każda z osób przybyłych na tę uroczystość  mogła również nabyć cegiełki oraz wspomóc placówkę, wrzucając symboliczne kwoty pieniężne do wystawionych skarbonek. W zamian za to można było otrzymać prezenty - samodzielnie wykonane przez dzieci.

To przedświąteczne spotkanie tradycyjnie już jest okazją do przełamywania stereotypów, jakie krążą na temat domów dziecka.

- Ideą naszych spotkań jest pokazanie, że jesteśmy jak każda inna rodzina… tylko większa – mówi Barbara Nalińska, dyrektor Domu Dziecka w Elblągu.

W uroczystości wzięło udział około stu osób, w tym prezydent Elbląga Witold Wróblewski oraz Grażyna Kluge, wicewojewoda warmińsko-mazurski.

- Ten przedświąteczny czas to dobry moment na swoisty rachunek sumienia: czy potrafimy dzielić się z innymi, czy potrafimy zauważać tych, którym potrzebna jest pomoc i czy potrafimy w sposób życzliwy, bez oczekiwania wdzięczności czy podziękowań pomóc i okazywać serce. To wszystko zależy tylko od nas – mówiła podczas spotkania wicewojewoda Grażyna Kluge.

Od października tego roku do grona pociech Domu Dziecka dołączyła 1,5 miesięczna Amelka. Dochód z wczorajszego spotkania został częściowo przeznaczony na sfinansowanie zakupu kosztownych szczepionek dla dziewczynki oraz na letni wypoczynek wychowanków Domu.

Źródło: www.info.elblag.pl

Fot.: Adrian Sajko

Fot.: Adrian Sajko - Fot.: Adrian Sajko