Statuetka Ambasadora trafiła do Elbląga

nagroda
Dzięki współpracy samorządu, nauki i biznesu, projekt realizowany w Elblągu oceniono jako najlepszy. Partnerski projekt Elbląskiego Parku Technologicznego oraz Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania im. Prof. T. Kotarbińskiego, wspierający rozwój przedsiębiorstw w naszym regionie został uhonorowany tytułem Ambasadora EFS 2014 r.

Ideą projektu było nawiązanie współpracy nauki i biznesu. Wymiernymi korzyściami w projekcie były konkretne rozwiązania technologiczne w sześciu firmach, z naszego regionu, które ściśle współpracują z Elbląskim Parkiem Technologicznym.  Przedsiębiorcy poprzez wykorzystanie badań naukowych oraz recepty na wdrożenie nowego produktu czy technologii, opracowanej przez naukowców zyskali innowacyjne i konkurencyjne na rynku rozwiązania. Najlepszym tego przykładem jest firma Acoustics, która wykorzystując rozwiązania zaprojektowane w tym projekcie wybudowała zakład produkcyjny oraz specjalne stanowisko badawcze. Bardzo doceniamy to wyróżnienie, gdyż oceniono, iż spośród wszystkich projektów, realizowanych w tym roku najlepiej zainwestowaliśmy pieniądze EFS –mówi Paweł Lulewicz dyrektor EPT.

Nagrody Ambasador EFS 2014 r. w ramach dobrych praktyk PO KL w województwie warmińsko-mazurskim zostały wręczone po raz szósty i ostatni w tej perspektywie. Duże wyróżnienie otrzymała również Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych – tytuł Dobrych Praktyk EFS, za projekt w kategorii rynek pracy, serdecznie gratulujemy.

nagroda
nagroda
nagroda
nagroda