Prezydent na otwarciu siłowni dla seniorów

W sobotę, 25 października prezydent Jerzy Wilk brał udział w otwarciu siłowni zewnętrznej dla seniorów, która zamontowana została w Parku Traugutta. Miasto użyczyło na ten cel teren właśnie w tym przepięknym parku. Siłownia powstała w ramach Projektu Ogrody Zdrowia, zrealizowanego przez trzy kluby Lions: LC Elbląg Truso, LC Elbląg oraz LC Aurich Firisia Orientalis. - Cieszę się, że takie inicjatywy powstają w naszym mieście i jestem przekonany, że siłownia będzie się cieszyła ogromnym zainteresowaniem nie tylko starszych ale i młodych elblążan - mówił prezydent Jerzy Wilk.

 

W uroczystym otwarciu oprócz Prezydenta Jerzego Wilka udział wzięli: Gubernator Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions – Anna Jęsiak-Suchecka, Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych Iwona Orężak i Honorowa Obywatelka Miasta Elbląga - Helena Pilejczyk. Nie zabrakło także przedstawicielek z niemieckiego LC Aurich Firisia Orientalis, lionów z LC Elbląg Truso oraz przedstawicieli wielu instytucji seniorskich.

W ramach projektu w Parku Traugutta pojawiło się 12 urządzeń do ćwiczeń dla osób starszych o wartości 73 tys. zł. Siłownia ma służyć mieszkańcom Elbląga, w szczególności seniorom. Inwestycja zostanie przekazana w użytkowanie Uniwersytetowi Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu.