Zapraszamy na narty do Elbląga

Trzy trasy zjazdowe, dwa wyciągi orczykowe, trasa saneczkowa, snowpark, to tylko niektóre atrakcje oczekujące na fanów zimowych wrażeń na elbląskiej Górze Chrobrego. Nad bezpieczeństwem korzystających z wyciągów czuwać będzie ratownik medyczny oraz służby porządkowe.

- Uruchomienie Góry Chrobrego jest dobrym znakiem dla miłośników zimowych sportów w naszym mieście. Elbląg stał się tym samym jednym z nielicznych miast Północnej Polski, w którym można szkolić swe umiejętności narciarskie, a także organizować zawody sportów zimowych – przekonuje Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga.
Na Górze Chrobrego funkcjonują dwa wyciągi orczykowe długości 400  oraz 130 metrów. Otwarte są trzy trasy zjazdowe długości 450, 400 oraz 130 metrów. Do dyspozycji jest także trasa saneczkowa, snowpark oraz wypożyczalnia nart. Stawiający pierwsze kroki w zimowych sportach mogą skorzystać z usług szkoły narciarstwa, a zziębnięci będą mogli posilić się w barze z małą gastronomią. Nad korzystającymi z tras, czuwać podczas pracy wyciągu będzie ratownik medyczny. Cały obiekt będzie także pod nadzorem służb porządkowych. Cały stok jest oświetlony i ratrakowany.
Dojazd do stoku jest zapewniony od strony ul. Kościuszki. Modernizowana ulica Chrobrego na odcinku od ul. Kościuszki do ostatnich zabudowań będzie dwukierunkowa z zakazem zatrzymywania i postoju na całym odcinku. Od ostatnich zabudowań droga będzie jednokierunkowa, aż do stoku. Wyjazd w kierunku miasta przewidziany jest w kierunku ulicy Marymonckiej.
Zainteresowanych zapraszamy na www.gora-chrobrego.pl