Prezydent na otwarciu Acousticsa

Prezydent Elbląga Jerzy brał dzisiaj udział w oficjalnym otwarciu firmy Acoustics, która wybudowała swoją fabrykę na Modrzewinie. - To jest wzorcowy przykład jak władze miasta powinny współpracować z przedsiębiorcami. Stworzyliśmy dogodne warunki do tego by firma mogła się rozwijać. Kiedy firma zaczęła zwiększać produkcję i prowadziła z nami rozmowy dotyczące dalszego jej rozwoju zdecydowałem o przyznaniu jej właścicielom nagrody prezydenta prezydent Jerzy Wilk. - Gratuluję sukcesów i życzę aby firma nadal się rozwijała. Mam nadzieję, że za państwa wzorem inne przedsiębiorstwa będę budował tu swoje zakłady - zakończył Jerzy Wilk.

Przypomnijmy firma Acoustics to norweski producent elementów na platformy wiertnicze, której oddział mieścił się początkowo w Elbląskim Parku Technologicznym.  Po dwóch latach działalności właściciele zdecydowali o budowie zakładu produkcyjnego na Modrzewinie. Wybudowany obiekt ma powierzchnię 1242 m2. W tej chwili firma zatrudnia 15 osób, w najbliższym czasie planuje zatrudnić kolejnych 20 pracowników. W zakładzie produkowane będą elementy poprawiające warunki pracy na platformach wiertniczych stacjonujących głównie na Morzu Norweskim i Morzu Północnym. Ponadto prowadzona będzie produkcja konstrukcji i urządzeń z wysokogatunkowej stali nierdzewnej Uruchomienie produkcji przewidywane jest na  jesień 2014 r.

-Jest mi niezmiernie miło otwierać fabrykę w Elblągu. Szczególne podziękowania należą się Krzysztofowi Mielczarkowi i Danielowi Dłuszczakowskiemu, bez nich nie byłoby tej fabryki. Nasza firma dzięki tej nowoczesnej fabryce podniesie standard naszych produktów. Moim celem jest to, aby firma Acoustics stała się rozpoznawalna w branży offshore - mówił podczas oficjalnego otwarcia fabryki pan Anders Busvold właściciel grupy Acoustics z Norwegii.

- To modelowy przykład firmy która uzyskując wsparcie Elbląskiego Parku Technologicznego, po dwóch latach funkcjonowania decyduje się opuścić mury Parku i wybudować własny nowoczesny zakład produkcyjny wraz  biurami projektowymi i biurem zarządu -   mówi Paweł Lulewicz Dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego.