Konkurs dla dzieci z atrakcyjną nagrodą

Przygotujcie zaskakujące zdjęcie lub krótki filmik i zgłoście się do konkursu w ramach projektu "Akademia Małego Dziennikarza"! Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne z siedzibą w Elblągu ogłasza konkurs dla uczniów i uczennic klas 4 – 6 szkoły podstawowej „Nowoczesne technologie uczą i bawią”, realizowany w ramach projektu „Akademia Małego Dziennikarza” w Elblągu i Ostródzie. Inicjatywa jest dofinansowana ze środków programu dotacyjnego Fundacji Orange.

Zadaniem konkursowym jest udzielenie przez uczestnika odpowiedzi na pytanie, jaką rolę odgrywają nowoczesne technologie w  jego codziennym życiu w formie fotografii lub filmiku przygotowanego na tablecie czy telefonie komórkowym.

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do klas 4-6 szkoły podstawowej, które chciałby podzielić się swoim doświadczeniem w zakresie korzystania min. z tabletów, smartfonów, internetu itp.

Prace należy przesyłać do 15 września br. pocztą tradycyjną na adres Telewizji Elbląskiej, przy ul. Płk. Dąbka 79, elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć osobiście.

Nagrodą dla 15 wyłonionych laureatów będzie udział w zajęciach dziennikarskich, na których będą oni poznawać pracę i narzędzia lokalnego dziennikarza telewizyjnego. Zostaną zapoznani także z istotnymi problemami etyki dziennikarskiej, z rolą mediów i ich wpływem na rzeczywistość. Warsztaty przybliżą dzieci do świata mediów. Nie zabraknie zabawy językiem i słowem. Pod okiem ekspertów nauczą się występować przed kamerą i przekonają się, jak powstaje program telewizyjny. Ważnym wyróżnieniem  będzie wystąpienie uczestników w spotach reklamowych promujących najlepsze strony miast, w których mieszkają, przygotowanych w Telewizji Elbląskiej, które będą wyemitowane na terenie całej Polski przez telewizje zgrupowane w ramach Operatora Telewizyjnego Vectra.

Serdecznie zapraszamy do udziału  w konkursie i liczymy na uczniowską pomysłowość!

W załączeniu znajduje się Regulamin konkursu oraz zasady uczestnictwa i karta zgłoszenia dziecka

W przypadku pytań zainteresowanych rodziców, opiekunów lub nauczycieli  prosimy o kontakt z Biurem Projektu pod nr telefonu: 512 712 823.