Wyścigi smoczych łodzi

Już jutro (30 sierpnia br.) na Bulwarze Zygmunta Augusta odbędą się wyścigi smoczych łodzi.  W rywalizacji zmierzy się ponad 200 zawodników zgłoszonych w 11 drużynach. Rozpoczęcie imprezy o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!


Do udziału w wyścigach zgłosiło się jedenaście drużyn, z czego aż dziesięć jest z Elbląga a jedna z Olsztyna. Drużyny tworzą grupy nieformalne, przedstawiciele lokalnych firm oraz instytucji i służb mundurowych w tym m.in. osada elbląskiej policji, straży pożarnej i straży granicznej.
- Zawodnicy wystartują w osadach 20 osobowych, w których oprócz wiosłujących znajdzie się sternik czuwający nad bezpieczeństwem oraz bębniarz - tłumaczy Agnieszka Banaś Prezes PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. - Warto dodać, że specjalnie na tę okazję ściągamy smocze łodzie z Gdańska gdyż w Elblągu nikt takich nie posiada – dodaje Agnieszka Banaś.
Program wyścigów:
- godz. 16.00 Odprawa kierowników drużyn
- godz. 17.00 Rozpoczęcie wyścigów na rzece Elbląg
- godz. 20.00 Ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców

Dodatkową konkurencją będzie przeciąganie liny na łodzi (konkurencja potocznie nazywana konkurencją „sierotki Marysi”).
Wyścigi smoczych łodzi będą jedną z wielu atrakcji odbywającej się w tym dniu VI edycji Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego. Pełny program Festiwalu dostępny jest na stronie Starostwa Powiatowego w Elblągu – głównego organizatora imprezy.

„Impreza organizowana jest w ramach zachowania trwałości projektu „Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego”.


Kamil Zimnicki
PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej