Mateusz Zięba i Maciej Miścicki mistrzami Elbląga

Piękne akcje, udane zagrania i emocjonujące pojedynki - tak wyglądały Mistrzostwa Elbląga w Plażowej Piłce Siatkowej, które wygrała para Mateusz Zięba/Maciej Miścicki. A jak do tego dołożymy jeszcze konkursy i niespodzianki dla publiczności, to śmiało można powiedzieć, że była to niedziela pełna wrażeń i atrakcji.Po raz kolejny areną zmagań siatkarskich duetów było boisko przy Tawernie Tortuga. To właśnie na nim w niedzielę rozegrano Mistrzostwa Elbląga w Plażowej Piłce Siatkowej. Organizatorami imprezy byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Krzysztof Panas Imprezy i Reklama, Tawerna Tortuga oraz firma DGM Anna Samsel.

Na pierwszy ogień poszła rywalizacja sportowa. Od godziny 9.00, szesnaście ekip walczyło o miano najlepszego teamu w Elblągu. Już pierwsze mecze pokazały, że wśród faworytów do zdobycia mistrzowskiego tytułu są pary z: Elbląga, Lidzbarka Warmińskiego oraz Malborka. I faktycznie te trzy drużyny nadawały ton grze. Ostatecznie najlepiej zaprezentował się elbląski duet Mateusz Zięba/Maciej Miścicki, który w finale pokonał parę z Lidzbarka Warmińskiego Karol Szczebiot/Tomasz Olchowik 21:14. Nim jednak zwycięzcy zagrali w finale musieli zmierzyć się z czterema drużynami.

Na początek bez większych problemów ograli parę Karol Góralski/Piotr Krajewski 21:11, a następnie duet Bartosz Łukasiak/Daniel Rolka 21:17. Jednak w kolejnych meczach o wygraną nie było już tak łatwo. W swoim trzecim pojedynku zmierzyli się z parą Karol Szczebiot/Tomasz Olchowik i po wyrównanej walce pokonali rywali 21:18. Jeszcze trudniejsze zadanie czekało ich w półfinale, gdzie stanęli naprzeciw świetnie dysponowanego duetu Mateusz Szturmowski/Mikołaj Skotarek. Od pierwszych minut kibice oglądali wyrównany pojedynek, a o ostatecznym sukcesie pary z naszego miasta zadecydowała końcówka pojedynku, którą elblążanie rozstrzygnęli na swoją korzyść, wygrywając 24:22. Trzecia lokata przypadła dla drużyny z Malborka. W walce o najniższy stopień podium Mateusz Szturmowski i Mikołaj Skotarek okazali się lepsi od Michała Trybińskiego i Patryka Reszki wygrywając 21:15.

Trzy najlepsze drużyny otrzymały od organizatorów puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Na zwycięzców czekało także zaproszenie do SPA. Dodatkowo, wyróżniona została Aleksandra Goździewicz, jedyna kobieta w gronie startujących, która oprócz nagrody rzeczowej otrzymała także kupon o wartości 100 zł. na zakupy w sklepie odzieżowym Miko.

Od godz. 15.00 do zmagań sportowych dołączył rodzinny festyn z pieczeniem kiełbasek oraz grami i zabawami dla najmłodszych. Bardzo szybko, przy grillu na świeżym powietrzu, ustawiła się spora kolejka, gdzie rozdano uczestnikom zabawy 777 kiełbasek, wraz z dodatkami. Każdy śmiałek mógł także stanąć do rywalizacji w konkursie jedzenia parówek na czas, a najmłodsi swoje zdolności prezentowali w konkursie plastycznym.

- Skoro wszyscy świętują urodziny miasta, my także postanowiliśmy uczcić 777 rocznicę Elbląga - stwierdził Krzysztof Panas, jeden z organizatorów imprezy. - Udało nam się znaleźć sympatycznego sponsora, czyli firmę JBB z Łysych, która zapewniła dostawę kiełbas. Dodatkowo, na zakończenie festynu wystąpił trójmiejski wokalista CRISTO. Cieszymy się, że elblążanie tak licznie odwiedzili naszą imprezę.

Więcej informacji o turnieju, wyniki oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie www.mosir.elblag.eu.
Tekst i fot. Organizatorzy