Uczcili jubileusz miasta - na rowerze, na kajaku i na szczycie Mont Blanc.

777
Oficjalnie obchody 777-lecia Elbląga trwają do października tego roku, ale sami mieszkańcy biorą sprawy w swojej ręce i na różne sposoby starają się uczcić jubileusz miasta. Rowerzyści, którzy przejechali dystans 777 kilometrów, kajakarze, którzy spłynęli Wisłą, starając się pokonać około 77 kilometrów dziennie i wreszcie dwóch pasjonatów gór, którzy wspięli się na Mont Blanc i na jego szczycie rozwinęli baner 777-lecia Elbląga. Z uczestnikami poszczególnych akcji spotkał się dziś Jerzy Wilk prezydent Elbląga, który podziękował za wspaniałe pomysły, a przede wszystkim za ich realizację.

Chciałbym podziękować wszystkim Panom za bezinteresowne, ale i pomysłowe zapromowanie naszego miasta. Jak widać elblążanie, gdy chcą potrafią pięknie o mieście mówić i skutecznie je promować - prezydent Jerzy Wilk. Panowie otrzymali z rąk prezydenta upominki z logo 777-lecia Elbląga.

W spotkaniu udział wzięli: Andrzej Korzeniewski, który wraz z Mirosławem Andrearczykiem zdobył Mont Blanc, kajakarze Krzysztof Rydzyński i Daniel Rydzyński oraz rowerzyści Robert Woźniak, Krzysztof Weiss, Mariusz Kurowski, Marek Kamm (oficer rowerowy).

777-lecia Elbląga - na kajaku
777 kilometrów na 777-lecie Elbląga
777-lecie Elbląga na Mont Blanc