„POLA NADZIEI 2014” zakończone

Jesteśmy dumni, że znowu tak dużo osób pomagało nam mówić o opiece hospicyjnej, łamać tabu i stereotypy, a także pozyskać środki finansowe dla Hospicjum Elbląskiego. Wpływy z tegorocznych Pól Nadziei to kwota 31976,35zł. W tym zbiórka na terenie Pasłęka wyniosła 5964,87 zł, a elbląska 26011,48 zł. Koszty zbiórki wyniosły 1075,59 zł.
Powyższa zbiórka to efekt finansowy kwietniowych kwest pod kościołami w Elblągu, Pasłęku i Zielonce Pasłęckiej oraz na całym terenie tych miejscowości. Szkoły i przedszkola z Elbląga i Pasłęka organizowały kwesty na terenie swoich placówek. Kwestowała także szkoła im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Milejewie. Zostaliśmy też zaproszeni do przeprowadzenia prelekcji.

Kwesty odbywały się także w hipermarkecie E. Leclerc, supermarkecie „Piotr i Paweł” oraz w Specjal Pub w Elblągu. Dziękujemy za tę możliwość, to dla nas dużo znaczy!

Dzięki pozyskanym środkom finansowym będziemy mogli zaopatrzyć Hospicjum Elbląskie w dobrej jakości sprzęt, opatrunki i inne niezbędne akcesoria, wg listy potrzeb, która jest na bieżąco uaktualniana. Dobry sprzęt ułatwia zespołowi pracowników i wolontariuszy realizację misji, która brzmi: „Misją Hospicjum Elbląskiego jest zapewnienie jak najlepszej opieki medycznej, psychologicznej, duchowej i socjalnej osobom nieuleczalnie chorym, dorosłym i dzieciom, będącym pod opieką hospicjum. Opieka ta obejmuje także rodziny pacjentów w czasie choroby i okresie osierocenia.”

Poza kwestami i prelekcjami, w dniu 26 kwietnia włączyliśmy się w wydarzenie o wymiarze duchowym i  jednocześnie sportowym. W ramach obchodów kanonizacji Jana Pawła II, o 10:30 z Placu Jagiellończyka wystartował rajd rowerowy, długość trasy to symboliczne 21 km, (organizatorami byli Urząd Miasta Elbląg i CSE „Światowid”).  My też tam byliśmy, w żółtych koszulkach z żonkilami – symbolem nadziei, byli z nami także Elbląski Oddział Abstrakcyjny i Golden Retrivery (https://www.facebook.com/goldenwospelblag). Każdy uczestnik Rajdu otrzymał żonkilową naklejkę, z którą pokonywał trasę rajdu.Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami i nam pomagali przy tym przedsięwzięciu:-).Więcej informacji na naszym profilu facebookowym: www.facebook.com/HospicjumElblaskie oraz na stronie: www.ehospicjum.pl.

Anna Podhorodecka

Sekretarz Zarządu

Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego