Prezydent trzyma kciuki za studentów

studenci

studenci - studenci
Grzegorz Nowaczyk, Prezydent Elbląga spotkał się ze studentami Uniwersytetu Gdańskiego, którzy będą promować nasze miasto w Kuala Lumpur. Do stolicy Malezji na Światowe Finały Konkursu SIFE (czyt. sajf czyli Students of Free Enterprise) – Studenci dla przedsiębiorczości wyjedzie drużyna Uniwersytetu Gdańskiego, w skład której wchodzą elblążanie.

Studenci UG będą reprezentować nasz kraj podczas tegorocznych Międzynarodowych Finałów Konkursu SIFE w Kuala Lumpur, gdzie wraz z zespołami z całego świata przedstawią efekty swojej całorocznej pracy.
W drużynie UG jest trójka elblążan. Dwie studentki, trzeciego i czwartego roku i jeden student, obecnie na trzecim roku. - mówi elblążanin Bartłomiej Miłoszowski, członek drużyny SIFE UG.
Do rywalizacji przystąpią reprezentanci z ponad 50 państw. Studenci UG jako jedyna drużyna na świecie reprezentowali Polskę już dziewięć razy z rzędu SIFE Word Cup, z czego w 2002 roku w Amsterdamie dostali tytuł Debiutanta Roku, w 2008 w Singapurze i w 2010 w Los Angeles dotarli do półfinału.
- W tym roku także chcemy walczyć o jak najwyższe miejsce. Warto byłoby powtórzyć, no i oczywiście poprawić wynik z ubiegłego roku, gdzie w półfinale walczyliśmy z 16 najlepszymi drużynami. – dodaje Bartłomiej Miłoszowski.
Finały trwać będą trzy dni. Pierwszy dzień poświęcony będzie prezentacji Polski i regionów skąd pochodzą studenci. Dwa kolejne dni to już rywalizacja konkursowa.
Bardzo kibicuje studentom, mam nadzieję, że w Malezji pokażą się z jak najlepszej strony, a przy okazji powiedzą wiele dobrego o naszym mieście. – powiedział Grzegorz Nowaczyk, Prezydent Elbląga.
Aby wyjazd studentów z UG doszedł do skutku potrzebna jest kwota w wysokości 110 584 zł. Studenci zbierają pieniądze we własnym zakresie, a także zwracają się z prośbą o dofinansowania. Wsparcia finansowego w kwocie 8 tysięcy złotych drużynie studentów UG udzielił Grzegorz Nowaczyk, Prezydent Elbląga. W zamian drużyna SIFE UG zobowiązuje się do aktywnej promocji Elbląga podczas Światowych Finałów w Kuala Lumpur.

studenci1
studenci1 - studenci1

 

 

 

 


Na zdjęciu Prezydent Elbląga, Grzegorz Nowaczyk oraz studenci Aleksandra Mieszko i Bartłomiej Miłoszewski.