Rok szkolny oficjalnie zakończony

Dzisiaj w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbyła się Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2013/2014 Elbląskich Szkół i Placówek Oświatowych. W  wydarzeniu udział wzięli prezydent Elbląga Jerzy Wilk oraz wiceprezydent Marek Pruszak. Uroczystość uświetniają występy artystyczne zespołu muzycznego działającego przy II Liceum Ogólnokształcącym.

- Dzisiejsza uroczystość zorganizowana została po to by podsumować rok ciężkiej pracy, podziękować dyrektorom, nauczycielom, rodzicom za trud wychowawczy i edukacyjny jaki włożyli w procesie kształcenia uczniów, a samych uczniów docenić za osiągnięcia edukacyjne - podkreślał Prezydent Jerzy Wilk.

- Postanowiliśmy powrócić do tradycji i podsumować mijający rok szkolny. Docenić nauczycieli i uczniów. - mówił wiceprezydent Marek Pruszak. Ten rok był bogaty w sukcesy edukacyjne. Szkoła Podstawowa nr 21 jest najlepszą szkoła podstawową w województwie. Mamy 10 laureatów konkursów przedmiotowych. Kinga Szczepaniak uczennica II LO wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Biologiczną. Magdalena Świniarska i Damian Burczyk to laureaci konkursów przedmiotowych. Lidia Czarnecka i Igor Janik to medaliści w szachach. Sebastian Makowski zaś jest brązowym medalistą w judo - wskazywał Marek Pruszak. Nie można zapomnieć także o zadaniach remontowych na które przeznaczyliśmy ponad 1 mln 300 tys. złotych. Wprowadziliśmy także zajęcia dodatkowe w placówkach oświatowych. We wszystkich przedszkolach wprowadzono dodatkowe godziny zajęć z logopedii i gimnastyki korekcyjne. Przystąpiliśmy także do wielu projektów. To był rok ciężkiej pracy - podkreślał wiceprezydent Elbląga.

Galeria zdjęć