Rusztowania w górę, czyli rusza rewitalizacja wieży

wieża
Przy elbląskiej katedrze ustawione zostały już pierwsze rusztowania, to znak, że już wkrótce do budowy skweru dołączą prace przy rewitalizacji wieży, dzięki której powstanie taras widokowy, nowa atrakcja turystyczna naszego miasta.

Przypomnijmy, po remoncie wieży zostanie ona udostępniona mieszkańcom i turystom. Na tarasie zostaną zamontowane lunety umożliwiające obserwację okolic. W połowie drogi na szczyt przewidziano strefę odpoczynku z miejscami do siedzenia. W drodze na górę będzie można również podziwiać widok na unikalne sklepienie katedry. Zabytkowe elementy wieży, stare elementy zegarowe zostaną odrestaurowane i wyeksponowane. Projektanci dużą wagę przywiązują do bezpieczeństwa zwiedzających. Jednorazowo na wieży będzie mogło przebywać 10 osób. Wejście kolejnej grupy będą pilnowały specjalne bramki. Przebudowane zostaną klatki schodowe, a elementy nadajników i kabli schowane w obudowach. Prace przy wieży powinny zakończyć się na jesieni tego roku.

Rewitalizacja placu katedralnego oraz wieży katedry św. Mikołaja w Elblągu współfinansowana jest ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2007-2013.

wieża

Czytaj również:

Skwer przy katedrze. Teren ogrodzony - zaczynamy budowę

Skwer miejski przy katedrze