Na co dzień remontują, dziś świętują

jubileusz 16
16 Żuławski Batalion Remontowy obchodzi dziś 47. rocznicę swojego powstania. Z tej okazji na terenie jednostki odbyły się jubileuszowe obchody. Co się na nie składało? Było przyznanie nagród i odznaczeń wyróżniającym się żołnierzom, gratulacje od przyjaciół Batalionu, defilada i wreszcie pamiątkowe zdjęcie na tle pojazdów technicznych. W uroczystości wziął również udział Jerzy Wilk prezydent Elbląga.

Wasze sukcesy, to sukcesy całej Dywizji, do Was należy utrzymywanie sprawności sprzętu, na który czekają żołnierze - mówił gen. dyw. dr Leszek Surawski, dowódca 16 PDZ.

Dziękuję wszystkim jednostkom i instytucjom, które wspierają nasze działania, dziękuję władzom samorządowym, przede wszystkim dziękuję żołnierzom Batalionu, którzy profesjonalnie i z poświęceniem realizują swoje zadania - mówił dowódca 16 Żuławskiego Batalionu Remontowego ppłk Krzysztof Klin

Prezydent Elbląga otrzymał z rąk dowódcy jednostki medal honorowy 16 Żuławskiego Batalionu Remontowego przyznawany za wspieranie działalności służbowej i życzliwość w realizacji zadań. Poniżej tekst wystąpienia Jerzego Wilka skierowanego do żołnierzy Batalionu.

święto 16
święto
święto
święto
święto
święto
święto
święto
święto
święto
święto
święto
święto
święto

Z okazji 47-lecia 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego, wszystkim jego byłym i obecnym żołnierzom składam serdeczne gratulacje i pragnę podziękować za ofiarną służbę.

Działania Batalionu, choć pozostają poza pierwszą linią działań wojskowych, pełnią jednak ważną funkcję w utrzymywaniu potencjału obronnego. Wasz trud, utrzymywanie sprawności infrastruktury i sprzętu, gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie pozostałych jednostek. Realizując swoje zadania i doskonaląc umiejętności jesteście powodem do dumy mieszkańców naszego miasta i regionu.

Pragnę zapewnić o swojej życzliwości dla funkcjonowania 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego, a jego żołnierzom i pracownikom cywilnym życzę pomyślnej służby w strukturach Sił Zbrojnych RP i pomyślności w życiu osobistym.

Jerzy Wilk prezydent Elbląga