Zagraj o wakacyjny staż

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wraz z Elbląską Izbą Gospodarczą zapraszają absolwentów szkół ponadgimnazjalnych i studiów do udziału w konkursie pod nazwą „GRA O WAKACYJNY STAŻ 2014″. Na chętnych czekają 24 miejsca w elbląskich przedsiębiorstwach. Warto podkreślić, że staże są płatne – młodzi ludzie otrzymają na nich minimum tysiąc zł brutto miesięcznie.

- Wspieramy przedsiębiorczość w naszym mieście, dlatego z chęcią przyłączyliśmy się do organizacji tego konkursu – mówił Jerzy Wilk podczas poniedziałkowej konferencji prasowej inaugurującej tę kampanię.

W Elblągu po raz pierwszy organizowany jest konkurs umożliwiający młodym ludziom zdobycie doświadczenia zawodowego.

- Są to staże trwające do trzech miesięcy, ale wierzę w to, że dla części osób zakończy się on znalezieniem stałego zatrudnienia  - dodał Jerzy Wilk.

Podobne akcje są prowadzone w kilku miastach w Polsce. Elbląska edycja powstała dzięki współpracy EIG z Gdańskiem. Tam gry o staż są organizowane już od 12 lat.

- Mamy nadzieję, że nasza akcja pozwoli na integrację elbląskiego środowiska biznesu i mieszkańców – wyjaśnia Tomasz Chętnik, przewodniczący Rady Elbląskiej Izby Gospodarczej. – Z jednej strony chcemy pokazać, że w Elblągu można znaleźć ciekawe oferty pracy, nie trzeba ich szukać poza miastem. Z drugiej strony przedsiębiorcy narzekają, że mimo sporego poziomu bezrobocia, w Elblągu brakuje rąk do pracy. Dzięki temu konkursowi chcemy udowodnić, że Elbląg ma potencjał.

Na zainteresowanych udziałem w konkursie czekają 24 staże w kilkunastu firmach. Aby ubiegać się o jedno z nich wystarczy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przesłać swoje  CV oraz list motywacyjny oraz wskazać, na jakim stanowisku dana osoba chce rozpocząć staż i dlaczego to właśnie ich kandydatura powinna być wybrana. Zgłoszenia można przesyłać do 9 czerwca, do godz. 12. Do 18 czerwca zostaną wybrani stażyści do poszczególnych firm, staże rozpoczną się 1 lipca.

Wykaz fundatorów stażów

Siemens – staż w dziale handlowym (1 miejsce), staż w dziale realizacji projektów (1), Dział serwisu – osoba do pomocy w pracach administracyjnych – Asystent ds. serwisowych (1);

OPEGIEKA – Programista NET (1), Programista (5 miejsc);

Elbląskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych - Asystent ds. Spraw Koordynacji Sieci Szerokopasmowych (1);

Mbank - Asystent ds. bankowych (1);

Meble Sonik - Montażysta Mebli (1);

Energetyk Jerzy Łyszkiewicz (1);

CDK Konsulting - Młodszy Konsultant ds. Funduszy Europejskich (1);

Pośrednictwo Finansowe i Ubezpieczeniowe PERFECT Stanisław Jasina - Doradca ds. Ubezpieczeń (1);

PPUH ELEKTROMET Piotr Olejarczyk - Asystent elektryka (1);

Laboratorium Badawcze Informatyki Stosowanej SeedLab sp. z o.o. - Grafik, Web Developer (2);

PMP Piotr Ziębka Instalacje i Sieci Sanitarne - Dział projektowo-wykonawczy, Asystent projektanta (1);

Lira Lighting - Młodszy Specjalista ds. Marketingu/Grafik (1), Doradca ds. Handlowych (2);

PPUH Elmar Electric - Asystent Projektanta branży elektrycznej (1);

Euro-Projekt Grzegorz Latecki - Asystent projektanta (1);