Mieszkańcy Kępy Północnej spotkali się z prezydentem Jerzym Wilkiem

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk odbył już 14 spotkań z mieszkańcami naszego miasta. Ostatnie ze spotkań odbyło się na Osiedlu Kępa Północna, a mieszkańcy zgłaszali prezydentowi problemy związane z dziurawymi drogami i chodnikami, dopytywali także o inwestycje na Targowisku Miejskim. Do końca czerwca Jerzy Wilk jeszcze trzykrotnie spotka się z elblążanami na Osiedlach: Rakowo, Nowe Pole i Dębica.Środowe spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Kępa Północna prezydent Jerzy Wilk rozpoczął od krótkiego sprawozdania na temat bieżącej sytuacji miasta. Potem był czas na pytania mieszkańców i udzielanie odpowiedzi.


Prezydent rozpoczął od informacji na temat przebudowywanych dróg  503 i 504 i przyczynach opóźnień. To przede wszystkim duża ilość niezinwentaryzowanych sieci i odkrycia archeologiczne. Następnie Jerzy Wilk mówił o budowie Centrum Rekreacji Wodnej, inwestycji tak potrzebnej mieszkańcom naszego miasta.

-Po tym jak objąłem urząd prezydenta podjąłem bardzo ryzykowną decyzję, ale wiedziałem, że to przyniesie wymierne efekty. Wstrzymałem budowę stadionu za blisko 50 mln zł. To nie była popularna decyzja, ale ta inwestycja może poczekać. Miasto złożyło do marszałka projekt o dofinansowanie unijne na budowę Centrum Rekreacji Wodnej. Nasz projekt wygrał. Już od jutra elbląska firma ELZAMBUD będzie wykonywała inwestycję, bowiem otrzyma prawomocne pozwolenie na budowę.  Z basenu korzystać będą dzieci, młodzież, dorośli i osoby starsze. Zyskamy atrakcję turystyczną – mówił prezydent.

 


Wymiana wiat na Targowisku Miejskim


Jerzy Wilk poinformował wczoraj mieszkańców, że miasto planuje choć w części zadaszyć targowisko miejskie, oczywiście przy współudziale sprzedających.
- Chcielibyśmy poczynić kolejne inwestycje na Targowisku Miejskim. Parking, który udało nam się wykonać bardzo ucieszył mieszkańców. Chcielibyśmy poczynić kolejne inwestycje, choć w części zadaszyć targowisko., oczywiście przy współudziale handlujących – mówił prezydent Jerzy Wilk.


Mieszkańcy pytają


Mieszkańcy pytali przede wszystkim o sprawy z ich najbliższego otoczenia. Potrzeba wymiany nawierzchni prowadzącej do ul. Portowej, wymiana chodnika przy ul. Lubranieckiej, przywrócenie oświetlenia na ul. Brzeskiej i Obrońców Pokoju, to główne problemy mieszkańców tej dzielnicy. Mieszkańcy zwrócili również uwagę na potrzebę wybudowania dodatkowych parkingów przy  blokach i wskazywali tereny, które można byłoby do tego celu wykorzystać. Wskazywali też na szerszy problem likwidacji Straży Miejskiej bądź też jej usprawnienie.

Prezydent odpowiada

Prezydent zamierza złożyć wniosek o likwidację Straży Miejskiej na czerwcowej sesji Rady Miasta. Jednak decyzja będzie zależała od głosowania radnych. Jeżeli nie uda się zlikwidować tej jednostki czekają ją gruntowne reformy.

Nierówne chodniki i dziurawe ulice to od wielu lat problem całego miasta dlatego prezydent zachęcał mieszkańców do większego zaangażowania w budżet obywatelski, dzięki któremu udaje się wyremontować miejsca, które wskazują sami mieszkańcy.